eventsoja

Events in Kosovo

Looking for activities, events, parties, festivals... near you in Kosovo ? Eventsoja brings your news about the best events in Kosovo ordered by cities and places! And most of those events are free!

Events in Kosovo by city

Find events in Kosovo major cities like: Pristina - Prizren - Gjakova - Ferizaj - Pejë - Mitrovica - Gjilan - Rahovec - Fushë Kosovë - Kosovo - All cities

Upcoming events in Kosovo

🌺 Festa e Bajramit në Pogradec • Nisja: 01.09.2017 Kthimi: 03.09.2017 (3 ditë / 2 netë) • Akomodimi: Hotel Pogradec 4* • Shërbimi: Fjetja, mëngjesi dhe...
Pristina September 1, 2017, 8:00 am
Art as a Means of Treating Social Issues // Arti si mjet i trajtimit të çështjeve sociale Rreth botës artistike, individë dhe grupe të ndryshme e përdorin artin ...
Gjakova August 26, 2017, 7:00 pm
Kohëzgjatja dhe orari i Trajnimit: Trajnimi zgjatë 12 ditë dhe fillon me datë 21 Gusht 2017. Me qëllim të dhënies së mundësisë secilit të interes...
Pristina August 28, 2017, 5:00 pm
E MËRKURË / 23 GUSHT Rolling with the best! Nora Istrefi, Young Zerka & Gramo F Supported by DJ Escoman Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPr...
Pristina August 23, 2017, 11:00 pm
Seminari i Sparringut "Prizreni 2017" Profesorë vendas me licencë botërore, kryetrajner z.Nuhi Gashi. Vendi: "Shtëpia Malore - Struzhë, Prizren" Data: 26....
Prizren August 26, 2017, 10:00 am
E marte prej orës 8:00 Adem Hasani vjen në Soma me një koncert të shkurtë në piano për të luajtur pjesë klasike por edhe improvizim në alternativë...
Pristina August 22, 2017, 8:00 pm
E MARTË / 22 GUSHT It's gonna be a crazy one! McKresha, Lyrical Son Dagz & PM Supported by DJ Urban @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/Dupl...
Pristina August 22, 2017, 11:00 pm
Më 24 gusht ju ftojmë në eventin PREMIERË të filmit Baby Driver, me aktor të njohur si Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James dhe Jamie Foxx. Për të gjith&eum...
Pristina August 24, 2017, 8:00 pm
Zone Electronic series are always pathways to a better enlightenment for those who want to follow. The journeys are always hosted by Zone Club and the unbelievable artists they book for your pleasure....
Pristina September 1, 2017, 11:00 pm
Për herë të tretë në Kosovë do të shënohet aktiviteti tashmë tradicional #WDR2017 17 Nëntori 2017 është e diela e tretë e muajit e c...
Pristina November 15, 2017, 9:00 am
E HËNË / 21 GUSHT No doubt our Monday is truly def! Ledri, Buta & Gramo F @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIAL...
Pristina August 21, 2017, 11:00 pm
E SHTUNË / 19 GUSHT On #Saturdays, we really party! Blunt, Real & Dirty Supported by DJ Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPri...
Pristina August 19, 2017, 11:00 pm
E DIEL / 20 GUSHT Sunday, you the one! Dhurata Dora Supported by DJ Urban @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIAL...
Pristina August 20, 2017, 11:00 pm
❂ DIAMONDS CLUB presents : LYRICAL SON l MC KRESHA l ENCA ❂ DIAMONDS CLUB presents FRIDAYYY MADNESSS HEYY GIRL THE LAST EVENT FOR SUMMER SEASON 2017 ! ! ! SUPERSTAR SEASON 2017 ! ! ! LI...
Ferizaj August 18, 2017, 10:00 pm
E Shtunë / 19 Gusht: Një sezonë e nxehtë me shumë dinamizëm,spektakle dhe show jo të zakonshëm,jo të kopjuar dhe të prezentuar në mënyren m...
Gjakova August 19, 2017, 12:00 pm
E PREMTE / 18 GUSHT Joy to the max! KAOS & Dagz Supported by Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIA...
Pristina August 18, 2017, 11:00 pm
Jeni të mirëseardhur në ambientin tonë relaksues të shoqëruar me tingujt e muzikës nga Tolga dhe Fisniku...
Prizren August 18, 2017, 9:00 pm
This weekend trip will be one to boast about. Put yourself in the heart of the stunning Rugova and experience the peace and beauty of it. Hike to amazing peak and enjoy one night under the stars aroun...
Pristina August 26, 2017, 6:00 am
Këtë të premte prej orës 21:00 ju ftojmë me ndëgju një muzikant mjaft të vecantë që luan në tupana(bumje), po këtë herë në So...
Pristina August 18, 2017, 9:00 pm
We are happy to present the "American Film Week in Gjakova", organized in partnership with Cultural Park "Ali Podrimja" in Gjakova and the U.S. Embassy Pristina. Six top-notch movi...
Gjakova August 22, 2017, 9:00 pm
E ENJTE / 17 GUSHT Bash at the best! Cozman, Skivi, Onat #Babastars Supported by DJ Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIA...
Pristina August 17, 2017, 11:00 pm
E MËRKURË / 16 GUSHT The fun of the midweek! Mickey & Geek Supported by DJ Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOF...
Pristina August 16, 2017, 11:00 pm
We are pleased to launch our official campaign of Next Level's 11th Anniversary : • Rebekah Live Hybrid Set(Soma Records, Elements,UK) ``Fear Paralysis Album Tour`` https://soundcloud.com/...
Pristina September 15, 2017, 11:00 pm
Georges Schwizgebel për herë të parë vjen për publikun e festivalit dhe të Kosovës në ekspozitën me 16 piktura të tij. Këto piktura janë t&e...
Pejë August 15, 2017, 6:00 pm
Të Martën më 15 Gusht 2017 në orën 20:00, do të mblidhemi për t’i dhënë jetë objektit të ish “Bankkosit” të vjetër me...
Pejë August 15, 2017, 8:00 pm
Anibar International Animation Festival, Youth Council of the U.S Embassy in Kosovo, and American Corner Prishtina, with the support of the U.S Embassy in Kosovo, bring you Gerta Xhelo. Gerta is a con...
Pristina August 16, 2017, 12:00 pm
Panelistë: Modest Gashi (Komuna e Pejës), Flaka Xërxa (arkitekte, Universiteti i Prishtinës), Rozafa Basha (arkitekte, Universiteti i Prishtinës) Moderator: Hajrulla Ç...
Pejë August 16, 2017, 6:00 pm
Panelistë: Rozafa Maliqi (Termokiss), Lulzim Hoti (7Arte), Malbora Krajku (Lumbardhi) Moderatore: Arvesa Studenica (Anibar) Këtë vit i kemi bashkuar forcat më të tjerët...
Pejë August 17, 2017, 6:00 pm
Panelistë: Eliza Hozha (arkitekte dhe aktiviste, Universiteti i Prishtinës), Klodeta Krasniqi (arkitekte, UN Habitat) - TBC, Hajrulla Çeku (EC) Moderatore: Valëza Zogiani (Insti...
Pejë August 18, 2017, 6:00 pm
Më datën 17 gusht, ora 20:00, Cineplexx organizon eventin Ladies Night me premierën e filmit Atomic Blonde me Charlize Theron dhe James McAvoy. Të gjithë ata që blejn&eu...
Pristina August 17, 2017, 8:00 pm
ALBANIAN (For English read below)// Të pëlqen të krijosh gjëra inovative? Kënaqesh kur kalon kohë në natyrë me shokë e shoqe? Don të mësosh si t&...
Pristina August 18, 2017, 11:00 am
Leaders: Sandra Youkhana and Luke Caspar Pearson Dates: September 6 - September 7, 2017 Digital media give new ways for architects to engage with environments, allowing us to shape our expectations ...
Gjakova September 6, 2017, 9:00 am
Leader: Simon Battisti Dates: September 8 – September 9, 2017 During 24 hours in Gjakova, (10am to 10am) we will discuss, create, and present films about places in the city which allow one to w...
Gjakova September 8, 2017, 10:00 am
Te dashtun, Programi fillon te Marten me Apartment Collection te Merkuren vazhdojme me Dj Caboo te Enjten do të përformoje Valon Shehu duke perfunduar me të Premten Auto Cocktails &...
Pristina August 14, 2017, 9:00 pm
❂ Diamonds CLUB pres : FLORI Mumajesi l Klajdi l MIRI l BRUNO DIAMONDS CLUB presents : SUPERSTAR WEDNESDAY NIGHT ! ! ! A NIGHT FULL SHOW ! ! ! LIVE ON STAGE : FLORI MUMAJESI l KLAJDI HARUNI l...
Ferizaj August 16, 2017, 10:00 pm
E Martë / 15 Gusht: Ngadalë po afrohemi drejt fundit të kësaj sezone verore,ku këtë mesjavë do kemi një super mbrëmje me ata të cilët cdo her&eu...
Gjakova August 15, 2017, 12:00 pm
Let’s Dance Again In 2017! It is now official: the fall season in Pristina brings every year one of the nicest traditional events in the city scene. It’s time for Let’s Dance! It&rs...
Pristina September 21, 2017, 8:00 pm
E HËNË / 14 GUSHT Reach the peak with the chic! Kida & Mozzik Supported by DJ Cosmo & DJ Frost @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/Duple...
Pristina August 14, 2017, 11:00 pm
E MARTË / 15 GUSHT We make it noisy! Noizy Supported by DJ PM @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIAL...
Pristina August 15, 2017, 11:00 pm
E Shtunë / 12 Gusht: Mbyllja e këtij vikendi bëhet me një program të ndryshëm artistësh për të sjellë një energji më ndryshe këtë...
Gjakova August 12, 2017, 10:00 pm
❂ DIAMONDS CLUB presents : KIDA l MOZZIK l GETINJO l ENIS BYTYQI DIAMONDS CLUB presents MEGA SPEKTAKEL ! ! ! SUPERSTAR SATURDAY NIGHT LIVE ON STAGE : MOZZIK l KIDA l GETINJO l ENIS BYTYQI ...
Ferizaj August 12, 2017, 10:00 pm
Ndeshja Kosove – Kroaci Per te gjithe te apasionuarit e futbollit Vector Travel ju ofron mudesine te ndiqni ndeshjen futbollistike KOSOVE -KROACΔ° 02.09.2017 Nisja nga Prizreni 01.09.2017 ne o...
Prizren September 1, 2017, 7:00 am
E SHTUNE | 12.08 | 24:00 πŸ”₯πŸ”₯ MAJK πŸ”₯πŸ”₯ Supported by: DJ DUST M-5 F-3 INFO&Rezervime: 44-140-130...
Prizren August 12, 2017, 12:00 pm
E PREMTE / 11 GUSHT Can it get anymore perky? Charlotte Devaney Dagz & Dirty Supported by Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrisht...
Pristina August 11, 2017, 11:00 pm
E SHTUNË / 12 GUSHT DJ FLOW #hiphop Supported by Dj Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIAL...
Pristina August 12, 2017, 11:00 pm
E Premte / 11 Gusht: E nisim vikendin e radhës me një mbrëmje shume SPICY në të cilën do të na dhurojne një spektakel të nxehte, dy repera që gjithmo...
Gjakova August 11, 2017, 10:00 pm
Bistra Peak is the second highest peak in Kosovo at 2,651 meters. Part of the Sharr Mountain Range—divided in three main zones: Brezovica; Ljuboten; and the central zone that includes Prizren, B...
Pristina August 12, 2017, 8:00 am
❂ DIAMONDS CLUB presents : GHETTO GEASY l MAJK #BABASTARS ❂ DIAMONDS CLUB presents : Thursdayy HIP - HOP MADNESS ! ! ! LIVE ON STAGE : GHETTO GEASY & MAJK #BabaStars #SjenaMo #AJO #MMV ...
Ferizaj August 10, 2017, 10:00 pm
E ENJTE / 10 GUSHT The night screams fun! MC Kresha & Lyrical Son Supported by DJ Urban @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIA...
Pristina August 10, 2017, 11:00 pm
❂ DIAMONDS CLUB pres: LYRICAL SON & MC KRESHA l DHURATA DORA ❂ HEY GIRL ! ! ! DIAMONDS CLUB presents : LYRICAL SON & MC KRESHA l DHURATA DORA #HeyGirl #Bubble #BonGo #ThirriKrejtSho...
Ferizaj August 9, 2017, 10:00 pm
E MËRKURË / 9 GUSHT The fiercest time! Sardi Deejay & DJ Sixtynine Supported by DJ Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPri...
Pristina August 9, 2017, 11:00 pm
E Mërkurë / 9 Gusht: Në mesjavën e muajit më të nxehtë të këtij viti vazhdojmë me një event special në të cilin bëjnë pjes&e...
Gjakova August 9, 2017, 10:00 pm
Would you like to have a great experience on rocks? Would you like to feel real adrenaline? Located very close to city of Prizren, a great spot for rock climbing. It doesn’t matter if you are a ...
Prizren August 8, 2017, 9:00 pm
SONTE / E MARTË A night so snazzy! 2ton, Samanta & Gent Fatali Supported by DJ Urban @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFIC...
Pristina August 8, 2017, 11:00 pm
Më 10 gusht ju ftojmë në eventin PREMIERË të filmit The Dark Tower, i cili është i bazuar në novelën e shkrimtarit të famshëm Stephen King, ku ne...
Pristina August 10, 2017, 8:00 pm
❂ DIAMONDS CLUB presents : NOIZY Live on stage SPECIAL NIGHT ❂ DIAMONDS CLUB presents MONDAYY ON FFIIIIREE ! ! ! SPECIAL NIGHT LIVE ON STAGE : NOIZY #AK47 #100KILE #MidisFerizajit E HEN...
Ferizaj August 7, 2017, 10:00 pm
Rrjeti i Organizatave të Kulturës në Pejë në kuader të temës së sivjetshme ”Rikthimi i Qytetit”, të edicionit të tetë të festiva...
Pejë August 11, 2017, 6:00 pm
E HËNË / 7 GUSHT The escapade of a #Monday! Xhensila, Ardian Bujupi & DJ DaLool Supported by DJ Sixtynine @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.co...
Pristina August 7, 2017, 11:00 pm
E Hëne / 7 Gusht: Nisja e një jave tjetër dinamike e cila brenda saj do ketë shumë evente të nxehta vjen konkretisht me artisten më të kërkuar në est...
Gjakova August 7, 2017, 10:00 pm
Aya Suzukin, animatore japoneze/britanike, artiste për layout dhe story, që ka punuar në filma me bujë të madhe do të prezantoj në Kinemanë Jusuf Gërvalla....
Pejë August 20, 2017, 2:00 pm
Këtë të martë ejani ta ndjekim live së bashku, ndeshjen mes Real Madrid dhe Manchester United, në Blah Bar - Center Mall. Mos harroni të veshni fanellën e eki...
Gjakova August 8, 2017, 8:45 pm
E DIEL / 6 GUSHT Sick on the sixth! Gramo F & DJ PM Supported by DJ Urban @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIAL...
Pristina August 6, 2017, 11:00 pm
E Shtunë / 5 Gusht: Një vikend i cili do jetë mjaft I nxehtë me temperaturë ashtu do jetë edhe me atmosferën të cilën do na sjellin 3 artistë t&eum...
Gjakova August 5, 2017, 10:00 pm
E Premte / 4 Gusht: Një natë si kjo nuk do shumë fjalë për ta përshkruar se cfarë spektakli do të jetë,një natë e cila sjellë 3 artista t&e...
Gjakova August 4, 2017, 10:00 pm
E PREMTE / 4 GUSHT The dopest Friday yet! Mickey & Dagz Supported by DJ Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIAL...
Pristina August 4, 2017, 11:00 pm
Auf geht´s in die zweite Runde! ;) Nach der ersten mega Party laden wir euch herzlich ein, am Sonntag den 13. August mit uns Prishtina zu rocken! <3 Diesmal sind auch unsere beiden Resident...
Pristina August 13, 2017, 11:00 pm
Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Animuar Anibar edicioni 8 14-20 gusht 2017 Filma të animuar, punëtori, prezantime, masterklasa, takime me regjisorët, debate, ndeja, ...
Pejë August 14, 2017, 8:00 pm
E ENJTE / 3 GUSHT The blaze of a Thursday! Vicky & PM Supported by DJ Urban @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIAL...
Pristina August 3, 2017, 11:00 pm
Këtë të premte, pas mbrëmjes së mrekullueshme të së martes, do të vazhdojmë me veprimtari shqiptare duke prezantuar para jush një maratonë dokume...
Gjakova August 4, 2017, 9:00 pm
NOSTALGJIA e këngës shqipe Mbrëmbje me legjendën e rockut dhe këngës së lehtë shqiptare, të madhin OSMAN SHEHU. E premte, 04.08.2017, ora 20:00 - 24:00....
Ferizaj August 4, 2017, 8:00 pm
❂ DIAMONDS CLUB presents : KIDA l MOZZIK l GETINJO l ENIS BYTYQI DIAMONDS CLUB presents SUPERSTAR WEDNESDAYY ! ! ! LIVE ON STAGE : MOZZIK l KIDA l GETINJO l ENIS BYTYQI E MERKURE , 2 GUSHT...
Ferizaj August 2, 2017, 10:00 pm
"URBANinstallations" Këto fotografi të realizuara gjatë qëndrimit në Berlin, dokumentojnë gjësende të braktisura, të hedhura me një qël...
Pristina August 3, 2017, 6:00 pm
Këtë të ejnte prej orës 19:00 ju ftojmë në hapjen e ekspozitës së Benjamin Brett artist vizuel nga Londra, i cili sjellë tri piktura të punuara gjat&e...
Pristina August 3, 2017, 7:00 pm
E MËRKURË / 2 GUSHT Shiny & glowy! Dagz & Bobi Supported by DJ Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://web.facebook.com/DuplexClubPrishtinaOFFICIAL...
Pristina August 2, 2017, 11:00 pm
E SHTUNË / 5 GUSHT Are you ready for the party of the year? DJ Vlader / Snoop & DMX DJ & DJ Dirty Supported by DJ Escoman @duplexclub Info & Rez +37745555585 / 044555585 https://...
Pristina August 5, 2017, 11:00 pm

Popular places in Kosovo

Popular places in Kosovo: Duplex Premium - Sharr Travel - Apartment 196 - Gold Pool Club Prizren - Hangover Club - All places