eventsoja

Events in Macedonia

Looking for activities, events, parties, festivals... near you in Macedonia ? Eventsoja brings your news about the best events in Macedonia ordered by cities and places! And most of those events are free!

Events in Macedonia by city

Find events in Macedonia major cities like: Skopje - Bitola - Veles - Stip - Strumica - Kumanovo - Ohrid - Strumitsa - Gostivar - Struga - All cities

Upcoming events in Macedonia

Членови на Conquering Lion Dj Set со MC Mane Rootsman Vocal at Conquering Lion....
Veles March 23, 2018, 11:59 pm
Career Conversation on the topic of Women in Tech, a path from an IT enthusiast to a CEO. Opened to anyone interested in pursuing a career in IT. Join us and learn more about how to be a go-getter an...
Stip March 8, 2018, 4:30 pm
Отфрлете ги традиционалниот начин на работа, и дојдете да кoворкаме во новите канцеларии на CEED Hub Skopje во петок ...
Skopje February 23, 2018, 12:00 pm
Проект на Клуб ФИТ Биди и ти дел од проектот на Клуб ФИТ Дозволете да ве активираме на вистинскиот начин Придр...
Skopje February 24, 2018, 11:30 am
It's almost time! Join us for another great Documentary Feature exclusively at the American Corner Stip. This month we are watching and discussing the -Swim Team. Swim Team tells a universal stor...
Stip February 28, 2018, 4:00 pm
И повторно оваа сабота (24.02) момците од Backdoor Band ќе свират во Aquarius! Ако сте за добра забава, пијаче и секако најдо...
Ohrid February 24, 2018, 10:00 pm
Без разлика дали си студент, маркетер, сопственик на бизнис или амбициозен ентузијаст кој сака да ја промени ...
Skopje March 5, 2018, 5:30 pm
Без разлика дали си маркетер, студент, претприемач или програмер, овој курс е наменет за неуморни индивидуи к...
Skopje March 7, 2018, 5:30 pm
Како да навлезеш подлабоко во процесот на продажбата? 👉 Види програма: http://bit.ly/2EwcHj3 Секоја година фирмите ин...
Skopje March 13, 2018, 5:30 pm
Тука си затоа што сакаш да станеш мастер во WordPress? Се наоѓаш на вистинското место, и сето ова можеш да го совлад...
Skopje March 20, 2018, 5:30 pm
Уживајте во веселата атмосфера за која по подолг период повторно ќе се погрижат Бобан и Стојне. Нашата понуда...
Skopje February 21, 2018, 9:00 pm
Саботна забава со Goce Coki & Lider bend Со почеток од 21:00 078 /259 - 244 ; 048 / 402 - 244 Добредојдени сте !!...
Prilepec February 17, 2018, 9:00 pm
Нека помине и оваа недела во забава и добра музика Прочка 2018 дочекајте ја во Ресторан Даблин Со Мартин мариф...
Prilepec February 18, 2018, 9:00 pm
16.02(петок) Цветанка Глигорова 17.02(сабота) Happy 😄 Hour од 10:45-11:15 18.02(недела) Маскенбал-забава под маски...
Krivogastani February 16, 2018, 10:00 pm
16.02(петок) Цветанка Глигорова 17.02(сабота) Happy 😄 Hour од 10:45-11:15 18.02(недела) Маскенбал-забава под маски...
Krivogastani February 16, 2018, 10:00 pm
16.02.2018 - DJ TOSHE 17.02.2018 - DJ Viktor Junior 18.02.2018 - DJ TOSHE Резервации 072 273 276...
Kocani February 16, 2018, 10:00 pm
После подолго време само за вас во Клуб Имиџ овој Петок GORAN SLIDE!!! Забавата почнува во 22:30 часот !!! Со почит: Клу...
Kicevo February 16, 2018, 10:30 pm
Ju ftojme ne Akademine Solemne per 10 vjetorin e pavaresise se Kosoves qe organizohet nen patronatin e Kryetarit Ali Ahmeti: Te shtunen, me 17 shkurt 2018, ne ora 12:00, Hotel CONTINENTAL, tek panair...
Skopje February 17, 2018, 12:00 pm
Сабота, 17.02.2018 Ваш домаќин во Ресторан Дион: Dragan Johnny Temelkovski - Johnny Live Старт: 22:00 Резервациите се задолжителни, а за...
Skopje February 17, 2018, 10:00 pm
Allure Bistro prezanton NRG Band Data: 21 Shkurt 2018 Lokacioni: Çarshia e vjetër, Shkup Rezervimet e biletave deri me 20 Shkurt 2018 --- 300den Biletat në hyrje me 21 Shkurt 2018 -...
Skopje February 21, 2018, 9:00 pm
Наша голема чест и задоволство е да ја најавиме соработкатата помеѓу Desonanz Festival и Epicentar која за првпат пред ско...
Skopje March 2, 2018, 11:59 pm
И овој петок добриот старт на викендот е во рацете на The Crew/Д-КРУ 🎸 Те чекаме на свирка во 21ч. во Trend Gastro Bar 🎵...
Skopje February 16, 2018, 9:30 pm
Саботно журкање со Dj Bobi и твојот омилен коктел во Trend Gastro Bar 🎧 Те чекаме во 21ч....
Skopje February 17, 2018, 9:00 pm
Повелете посетете го штандот на Divine Dress на Саемот за венчавки во Александар Палас и одберете венчаница по про...
Skopje February 23, 2018, 11:00 am
СЕМИНАР ЈОГА ПО ЧАКРИ Продолжен викенд, 4 неработни денови и 3 полупансиони од 24.05.2018 до 27.05.2018 год. Почитувани,...
Skopje May 24, 2018, 12:00 pm
ЛЕТЕН АКТИВЕН ЈОГА ОДМОР НА МОРЕ 7 дневен аранжман на база на полупансион од 03.06.2018 - 10.06.2018 Драги љубители на а...
Skopje June 3, 2018, 9:00 am
PETOCKI BEST MUSIC HITS ZAEDNO SO DJ Charley ZA ODLICNA ZURKA TUKA SE I : FINLANDIA ............................................. 80 ден. JACK DANIEL'S ................................... ...
Skopje February 16, 2018, 9:00 pm
Свиркаме оваа сабота со Dirty Side ( Pjotr - Ivana - Joco - Aleksandar - Gisho ) и Придружни вокали : FINLANDIA ......................................... 80 де...
Skopje February 17, 2018, 9:30 pm
Коки и Алек овој петок во кафана ТАРАПАНА, доживејте ја фузијата во која сите уживааат. Одлична храна, избор н...
Skopje February 16, 2018, 9:00 pm
За саботната тарапааана ќе се погрижат единсвената Соња и за првпат во кафана Тарапана Јасмин, кои Вашиот про...
Skopje February 17, 2018, 9:00 pm
Секој ден е ден за сите нас, но 8ми Март е специјален ден за сите жени. По тој повод кафана ТАРАПАНА организира ...
Skopje March 8, 2018, 9:00 pm
Придружете ни се овој Петок во Cozy Bar за добро музиче и опуштено дружење со нашиот тим после работа!...
Skopje February 16, 2018, 4:30 pm
Доаѓа месец Март .... додека Вашите деца на креативен начин изработуваат мартинки Вие уживајте заедно со своит...
Bitola February 17, 2018, 12:00 pm
За квалитетот на храната гарантираме Ние, а за квалитетот на забавата нашите верни пријатели Trio Cholakovi кои мак...
Veles February 16, 2018, 8:00 pm
Наташа Малинкова во Mari Lounge & Bar. Ве очекуваме....
Veles February 16, 2018, 9:00 pm
Оваа сабота во Royal Pub за забавата ќе се погрижат дечките од In The Mood, ваше е само да дојдете со добро расположение...
Veles February 17, 2018, 9:00 pm
Петок (16.02.2018) со почеток од 21:00ч, повелете со вашите најблиски другари и пријатели во топлиот и пријатен амбие...
Strumitsa February 16, 2018, 9:00 pm
Утре вечер повелете на маскенбал во Вила Парк за добриот амбиент ќе се погрижат Гала Бенд. Резервации на теле...
Strumica February 16, 2018, 9:00 pm
За главната карневалска вечер ви ја подготвивме најдобрата музичка програма. Направете ги вашите резервации...
Strumica February 17, 2018, 9:00 pm
По напорната недела, опуштете се и стартувајте го викендот со добра забава ! НАША ПРЕПОРАКА : Ладна даска и кл...
Gostivar February 16, 2018, 5:00 pm
Сабота 🔛 🕙22:00h 🎙️Јоце Панов🎙️ ☀️Недела🎭Прочка🧟‍♂️Денски Почеток 🧞‍♂️11:00h За денската забава...
Prilep February 17, 2018, 9:00 pm
Петочни градски дружења надополнети со одбрана музика. Ќе Ве потсетуваме секој петок почнувајќи од 16 Февруар...
Stip February 16, 2018, 9:00 pm
Повелете и овој петок на aftework со Hot Line band. Превкусна храна, одлична музика и преку 25 вида на пиво чекаат на Вас. ...
Stip February 16, 2018, 4:00 pm
Shrek 2 (2004) Princess Fiona's parents invite her and Shrek to dinner to celebrate her marriage. If only they knew the newlyweds were both ogres. "Pocket Cinema" is a weekly event at ...
Tetovë February 15, 2018, 7:00 pm
И оваа сабота недозволувајте да ја пропуштите најдобрата забава на најдоброто место во градот. ART CAFFE ве пови...
Kratovo February 17, 2018, 9:00 pm
Овој петок пред големиот празник Прочка да го одбележиме со уште една од серијата незаборавни забави. Кафе Б...
Vevcani February 16, 2018, 10:30 pm
И овој викенд со почеток во 22:00 часот во TAIM lounge & bar продолжуваме со најпознатите хитови заедно со INCEPTION BAND во ...
Kavadarci February 16, 2018, 10:00 pm
Оваа Сабота задолжен за одлична забава е DJ Popeye! резервации во инбокс или на тел. број: 077/500-419...
Veles February 17, 2018, 11:55 pm
Уште една селекција на добри нумери отсвирени од страна на Session Selection, овој петок во Chillin Bar. Се гледаме од 21:00 ча...
Skopje February 16, 2018, 9:00 pm
Неделна Винил програма: - 15.02 чет Session Selection - 16.02 пет Тони Зен - 17.02 саб DJ ICKO Се е кажано. Се гледаме во Винил!...
Skopje February 15, 2018, 10:00 pm
Легендата вели дека ако доволно долго гледате во фотката од настанов, ќе може да ја чуете The Payback од James Brown како...
Skopje February 16, 2018, 9:30 pm
Петок 16.02.2018 "Lidija Paskova & Oriental Band" Сабота 17.02.2018 "Spiros The Mister" Информации и резервации на тел: ► 075 607 544 ...
Negotino February 16, 2018, 10:00 pm
Традиционално и оваа година, хотел Александар Палас е домаќин на Саемот за венчавки на кој ќе бидат присутни ...
Skopje February 23, 2018, 8:00 pm
Како и секој четврток, Bionda ни го разубавуваат #CocktailTrursday во Тренд Гастро бар 🎸 Се гледаме во 21ч. на вкусно кокт...
Skopje February 15, 2018, 9:00 pm
И овој четврток Дуо Дис те чекаат во опуштена атмосфера во Тренд Центар. 🎤🎸 Те чекаме во 21 часот! 🎵...
Skopje February 15, 2018, 9:00 pm
Едукативниот центар Be Smart, ве поканува на 24.02.2018 од 11:00 - 13:00h, заедно да ги проучуваме и да раскажуваме приказни ...
Bitola February 24, 2018, 11:00 am
Добро познатите Sakis Dovolis Trio повторно во Порта Џез! Повелете! :)...
Bitol February 16, 2018, 9:30 pm
Откако го "кренаа на нозе" Истанбул, светски познатите музичари кои потекнуваат од Битола, кларинетисти...
Bitola February 22, 2018, 8:00 pm
Ве покануваме на преубава и незаборавна забава со "Select Band" на 17(сабота), со почеток во 22:00 часот. За резерв...
Tetovo February 17, 2018, 10:00 pm
Четврток 15.02.2018 - NO END Почеток 21:00ч Петок 16.02.2018 - AEROPLANE The Band Почеток 21:00ч Сабота 17.02.2018 - Warm Up with Dj Daniel Kappa ( Retro only) T...
Stip February 15, 2018, 9:00 pm
Петок и стандардизирана квалитетна музичка пропаганда! Добро познатиот виртуоз INOMATIK во издание на HipHop, RnB &...
Stip February 16, 2018, 11:59 pm
САБОТА - не било каква, туку WHITE SENSATION во изведба на DINO MFU! Клуб Клик секогаш настојува да ги задоволи вкусовит...
Stip February 17, 2018, 11:59 pm
Сабота 17.02 - Дикато Бенд Струмица, Недела 18.02 - Елита Бенд Битола...
Prilep February 17, 2018, 9:00 pm
American Corner Tetovo has the pleasure to invite you on the following American FiLM Showcase. The American Film Showcase brings award-winning contemporary American documentaries, independent fictio...
Tetovo February 16, 2018, 5:00 pm
Гостилница Сокаче ве поканува заедно да го славиме денот на виното и љубовта со добра музика во пријатна атмо...
Tetovo February 14, 2018, 9:00 pm
Понесете само љубов и дојдете во Ресторант Моклиште каде одговорно ќе го одбележиме двојниот празник - Св. Ва...
Vatasa February 14, 2018, 8:00 pm
Da go proslavime denot na vljubenite i denot na vinoto vo restoran Valentino so muzika vo zivo so Grupa Nostalgija i Milovan Sekuloski...
Ohrid February 14, 2018, 8:00 pm
Наши најдраги трудници, За Вас подготвуваме повеќе работилници на различни теми, од информации за рана бреме...
Skopje February 21, 2018, 6:00 pm
Повторно не очекува РОК викенд во Next Bar & Food, прво со Kontraplan во петок, а потоа во сабота со South Park the band....
Skopje February 16, 2018, 9:00 pm
Најубавиот ден, кога ги славиме љубовта и виното... 14.02.2018 организираме одлична забава со Grupa MAESTRO ❤️Да наздрав...
Skopje February 14, 2018, 8:00 pm
▬▬ KEY FACTS ▬▬ Lehar - All Through The Night Tour 2018 Friday, March 2. 2018 Stanica 26, Skopje ▬▬ LINE UP ▬▬ Lehar (Diynamic Music / Multinotes ITA) www.facebook.com/Leharmusic Sp...
Skopje March 2, 2018, 11:00 pm
Thursday Shake забавите кои полека си го наоѓаат своето место во ноќниот живот во Скопје, овој пат ќе претрпат мала п...
Skopje February 14, 2018, 11:59 pm
Доживејте го шмекот и сјајот на ретро Скопје. Новата приказна во нашиот паб продолжува и овој четврток...ДЈ АЛ...
Skopje February 15, 2018, 9:30 pm
Овој петок, Ве каниме на пиво, јaдење и фина музика со Дуо ДИС. * Почеток од 22:00 до 01:00 часот. * За повеќе информа...
Skopje February 16, 2018, 10:00 pm
Wine & Cheese Fridays продолжува и во Фебруари-месецот на љубовта! Повелете со Вашите најсакани и згрејте се во зимск...
Skopje February 16, 2018, 8:00 pm

Popular places in Macedonia

Popular places in Macedonia: Public Room - Gradska Kafeana Furna - Long Play - Club Industrial - Македонски Народен Театар - Официјална страна - All places