eventsoja

Events in Macedonia

Looking for activities, events, parties, festivals... near you in Macedonia ? Eventsoja brings your news about the best events in Macedonia ordered by cities and places! And most of those events are free!

Events in Macedonia by city

Find events in Macedonia major cities like: Skopje - Veles - Stip - Strumica - Bitola - Ohrid - Kumanovo - Strumitsa - Gostivar - Krusevo - All cities

Upcoming events in Macedonia

Од овој викенд дружењето со скара го преместуваме за навечер! Петочки, после топла работна недела правиме опу...
Skopje June 30, 2017, 8:00 pm
Овој петок 30 јуни во 21часот, Тиквеш и Цреша Бар ви го претставуваат бендот JUNE (ЏУН) Вечерни промотивни цени на ...
Skopje June 30, 2017, 9:00 pm
Почитувани ни представува огромна чест и задоволство да ве поканиме на 01.07.2017 Сабота, на 13от Роденден на Кафе ...
Strumica July 1, 2017, 10:00 pm
„Цртежи кои никогаш не би ги изложил“ - изложба на грди цртежи или за волкот кој црташе поубо на 5 години: ...
Bitola June 30, 2017, 8:00 pm
Од овој викенд па се понатаму, последниот ден од неделата се дружиме со RnB Neighbors, дуото кое е број еден за unplugged ...
Veles June 25, 2017, 9:30 pm
Почитувани, Ве информираме дека 25 јуни НЕДЕЛА ќе можете да ја слушнете фолк ѕвездата СТОЈНЕ НИКОЛОВА, ВЛЕЗ СЛ...
Veles June 25, 2017, 9:00 pm
Фондацијата Голдилокс Стејт во следните 12 месеци ќе го имплементира проектот "Мобилен OneStop Кариерен Цента...
Skopje June 28, 2017, 5:00 pm
Шток 60 Коњак 40 Водка 40 Текила 30 Резервации: 078/273-503, 071/215-827...
Kocani June 25, 2017, 11:00 pm
Среда ве покануваме на акустична верзија на најактуелните странски и балкански хитови изведени од веќе добр...
Veles June 28, 2017, 9:00 pm
Го завршуваме месецот со изложба на уникатни парчиња репариран мебел, изработени од Марта Мојсова, основач н...
Skopje June 27, 2017, 6:00 pm
ПРОМОТИВНО Jägermeister shots = 70ден Jack Daniel's Tennessee Whiskey = 100ден МУЗИКА ВРТИ Dj CHVARE !!...
Skopje June 24, 2017, 9:00 pm
UNPLUGGED SVIRKA SO EDINSTVENITE CRNI & KUMA ZAEDNO SO Pratecki vokali : FINLANDIA ............................................. 70 ден. JACK DANIEL'S ....................................
Skopje June 25, 2017, 9:30 pm
Tri Fazana 24.06.17 SABOTA od 22h Prodolzuva Zurkata SO <<KISSMY & JULE>> NE PROPUSTAJTE + VIKEND PAKETI I POPUST NA CENITE od 22h-00h. -za ovoj vikend : skopsko pivo za samo=70den , ...
Skopje June 24, 2017, 1:00 pm
За сите што сакаат опуштена забава за крај на викендот CITY CAFÉ ве кани да ги пробате вашите омилени коктели...
Negotino June 25, 2017, 10:00 pm
ТАКЕ МЕ ТО AQUARIUS 30.06.2017-Петок, струмичани не очекува спектакл,ни доаѓа MAKASI кој ни ги носи најпопуларните денс з...
Strumica June 30, 2017, 9:00 pm
Д-р Ирена Шуплиновска Јордановска ќе ве информира за сите промени, симптоми и состојби во бременоста кои можа...
Skopje June 28, 2017, 7:00 pm
Sabota ziva muzika so Luzeri bend Nedela ziva muzika so Zaklina Uzunova i maestro Branko...
Berovo June 24, 2017, 9:00 pm
ПОВТОРНО!!!!!!! Ве информираме дека на ден- 24ти ЈУНИ сабота ќе може повторно да го слушнете легендарниот МИЛЕ КУ...
Veles June 24, 2017, 8:00 pm
NEDELA ubav den,uste poubav zatoa shto vo ponedelnik e neraboten den...zatoa site kaj i da ste vo 22 casot vo SQUARE CLUB...koj bil veke znae koj ne bil neka poveli da vidi shto se slucuva na plo...
Pehcevo June 25, 2017, 10:00 pm
#ЖитоМаркетНаНеделата е нашиот маркет во Кичево, во кој во периодот од 26.06 до 02.07 ве очекуваат бројни акции, по...
Kicevo June 26, 2017, 8:00 am
Почитувачи на електро денс музиката, погледите овде! На само еден месец пред настапот на најголемиот фестива...
Gevgelia July 1, 2017, 12:00 am
Овој викенд повелете и проследете ги најдобрите забави во градот во опуштена атмосфера зачинета со нашите пр...
Kavadarci June 23, 2017, 9:00 pm
Уживајте во старите добри Ex YU хитови во изведба на Дејвид и Александар и во прекрасниот амбиент на Летна град...
Kriva Palanka June 23, 2017, 8:00 pm
Конечно дојде лето со журки какви што Велес заслужува! SUMMER CLUB AVANGARD продолжува онаму каде што застана пред 2 го...
Veles June 30, 2017, 11:55 pm
На барање на верната публика, на Ваше и наше огромно задоволство, FOLTIN Returns! Спектакуларно, in NOA of course, оваа сабо...
Ohrid June 24, 2017, 10:00 pm
Weekend Agenda Night Club Underground FRIDAY - Dj Ace Mice hiphop rnb trap SATURDAY - Dj Face hiphop rnb Info & resv : 077 990 444 (Nikola) 18+...
Stiplia June 23, 2017, 11:59 pm
Аperitivo PLAY Time, 😁😎👍🏻⚡️🍻🍷🔞🍾и, PLAY ALL DAY, ул. Македонија, SUMMER EDITION, овој петок повторно со добро познатото APERIT...
Skopje June 23, 2017, 4:30 pm
Саботно журкање со Wannabeez! Атмосфера жешка, пиво ладно! * Скопско Smooth за само 70 денари и награда со секое!...
Skopje June 24, 2017, 10:00 pm
Време е за уште една забава, оваа сабота заедно со Тетовски Тамбураши! Одлично расположение, вкусна храна и му...
Brvenica June 24, 2017, 9:00 pm
За одличен урбан почеток на ова лето, оаа НЕДЕЛА, СТОРИА КАФЕ во придружба со, за нас добро познатиот коктел ма...
Naselba Dracevo June 25, 2017, 10:00 pm
Една поинаква сабота Gold Cafe Уживаме во ритамот на најдобрите латино хитови со SEÑOR MATLE Се гледаме на коктел...
Resen June 24, 2017, 9:00 pm
Gezuar Fiter Bajramin. Pasi qe keni vizituar familjen, njerezit e afert, ajo qe ngelet te beni eshte te vizitoni shoqerine. Menyra me i mir eshte mu knaq.:) Ejani ne Restaurant Lounge NOEL me date 25 ...
Tetovë June 25, 2017, 8:30 pm
Poradi povolnite vremenski uslovi, ovoj vikend zapocnuvame so zabavi na otvoreno, odnosno na vasata omilena Old School terasa! Old School Agendata za pretstojniot prodolzen vikend e sledna: - petok ...
Krusevo June 23, 2017, 10:00 pm
Недела (25.06.2017) ----- Beni & Non Stop ----- Резервации: Филип-ПАНЧО- 078/501-806 Ве поканува: Тимот на Клуб Имиџ!!! Бидете тука!...
Kicevo June 25, 2017, 10:30 pm
Havana Pool e vistinskoto mesto za Vas I Vaseto drustvo/semejstvo , so ponuda sto gi zadovoluva site vkusovi I vozrasti. Ovaa nedela celodnevna zabava so Dj Under_V.... Bidete del od karavanot Up in...
Negotin Vardarski June 25, 2017, 10:00 am
Za ubav zavrsetok na vikend ispolnet so nastapi i zabava, I za ust poubav pocetok na narednata vozbudliva nedela, Havana Vi gi pretstavuva Epidemy...Enjoy...
Negotin Vardarski June 25, 2017, 11:00 pm
Информации и резервации : Go Ce 078/689-128...
Struga June 23, 2017, 9:00 pm
Овој петок 23.06.2017 голема наградна игра на Скопско, разладете се со СКОПСКО СМУТ и освојте една од многуте нагр...
Prilep June 23, 2017, 11:00 pm
Не застануваме тука, во недела на 25 Јуни, ве покануваме на луда попладневна журка за која ќе се погрижат Soci&An...
Makedonski Brod June 25, 2017, 2:00 pm
Сабота со почеток во 20:30 ќе се потрудиме да ви овозможиме уште една незаборавна вечер заедно со Академик Бенд....
Stip June 24, 2017, 8:30 pm
Big opening of SUMMER season 2017 in Discoteque PARK! Dj Miss Ilda!!! Don't miss the first official party for this summer! Be part of the best parties!...
Ohrid June 24, 2017, 11:59 pm
Оваа сабота Клуб Оаза и Пинк Продукција ви го претставуваат Стефан Сретенович 🎉 Ве очекуваме на супер забав...
Struga June 24, 2017, 11:00 pm
Petok (23.06.2017) Ivan & Caci Gorancic Sabota (24.06.2017) Ivan & Marina Tosic Nedela (25.06.2017) Tommy & Vesna Dindevi Rezervacii na telefon: 077 852 351....
Gostivar June 23, 2017, 10:00 pm
Шток 60 Коњак 40 Водка 40 Текила 30 Резервации: 078/273-503, 077/888-852...
Kocani June 22, 2017, 11:00 pm
Не пропуштајте ја оваа петочна забава почеток од 22:30 часот. Coffee Bar KIM и Square CLUB со заедничка музика ве покануваат...
Pehcevo June 23, 2017, 10:30 pm
⚠️⚠️⚠️ СУПЕР ПОНЕДЕЛНИК ⚠️⚠️⚠️ 🆕️🆕️🆕️➡️120 денари ЛАСЕР ТАГ игра секој ПОНЕДЕЛНИК!⬅️☢☣☢ Ласер...
Skopje June 26, 2017, 10:00 pm
24/6/17 сабота Takasi Nakajima [Different World] Samoil Radinski [ Logos Recordings]...
Skopje June 24, 2017, 11:30 pm
Se krchka nov vikend, vreme e za zhurka!!! Planet povtorno so najdobrata programa: •PETOK 23.06.2017 ▪》ALEKSANDRA MIHOVA《▪ -LIVE- •SABOTA 24.06.2017 ▪》ALEN HASA...
Krusevo June 23, 2017, 10:00 pm
Dear AC Skopje members and friends, We are happy to invite you to our upcoming Coffee with U.S. Marines coffee gathering! This time we have invited 2 Marines, who will be talking about their marine l...
Skopje June 21, 2017, 6:00 pm
Летна Тераса Але-Дар Прекрасна забава заедно со МАРТИНИЈАН КИРИЛОВСКИ !! 23.06. ПЕТОК Почеток: 21:00ч ВЛЕЗ - СЛОБОД...
Kocani June 23, 2017, 9:00 pm
Tri Fazana 27.06.17 SABOTA od 22h Prodolzuva Zurkata SO <<KISSMY & JULE>> NE PROPUSTAJTE + VIKEND PAKETI I POPUST NA CENITE od 22h-00h. -za ovoj vikend : skopsko pivo za samo=70den , ...
Skopje June 22, 2017, 1:00 am
Загревање пред викенд... Четвртак - 19.00 - музика у живо БУРЕ 5Л БУНАРЧЕ = 590 ден...
Kumanovo June 22, 2017, 7:00 pm
СУБОТА - МУЗИКА У ЖИВО !!! 20:00 !!! -БУНАРЧЕ (буре) 5л = 590 ден -Топла даска + 2 пива = 500 ден -2 х СИРЕЊЕ ’’АЛА БИЏ...
Kumanovo June 24, 2017, 8:00 pm
По ваше барање на наше задоволство повторно во Chillin' caffe незаменливите.. Ike de Koka !! Не дозволувајте да ви раск...
Berovo June 22, 2017, 10:00 pm
Tri Fazana 23.06.17 PETOK od 22h Prodolzuva Zurkata SO <<KISSMY & JULE>> NE PROPUSTAJTE + VIKEND PAKETI I POPUST NA CENITE od 22h-00h. -za ovoj vikend : skopsko pivo za samo=70den , d...
Skopje June 22, 2017, 12:02 am
inBOXCafé Овој викенд ве поканува на незаборавна забава до 1 часот по полноќ со следнава агенда: ПЕТОК - Човеко...
Veles June 23, 2017, 9:00 pm
ПЕТОК 23/6 Спектакуларен концерт на маестро Alen Islamovic II & Band. Старт 00:00 Влез: 200 mkd. САБОТА 24/6 добро познатата 3ка ...
Veles June 23, 2017, 12:00 am
Четврток е денот за најдобрите бургери и гурмани во градот! Секој четврток во текот на месец јуни и јули од 17-...
Skopje June 22, 2017, 5:00 pm
During the #Friay50 we will have a second promotion: Aperol Spritz, with the promotional price of 250 mkd. Drink Aperol Spritz and get a SURPRISE <3 Everybody is welcome to Aperol Spritz party a...
Skopje June 23, 2017, 4:30 pm
Придружете ни се на најдобрите afterwork коктел забави во градот – секој петок во текот на месец јуни од 17-20 час...
Skopje June 23, 2017, 5:00 pm
► За оваа среда ја имаме честа да ви ја најавиме добро познатата тематика, зачинета со летната еуфорија, Summer Lo...
Skopje June 28, 2017, 9:00 pm
- 21.06 Wed / Bandoff - 22.06 Thu / Lea & The Screws - 23.06 Fri / Alek Soltirov - 24.06 Sat / Session Selection Happy hour every day 8 - 9 pm...
Skopje June 21, 2017, 8:00 pm
Сонценце посветено на опуштена игра и уживање во вкусна храна.Игротеката секако ви е бесплатно на располагањ...
Sveti Nikola June 23, 2017, 4:00 pm
Клуб Имиџ овој викенд ви нуди!!! Петок (23.06.2016) ----- THE SOUND MESSENGERS ----- Сабота(24.06.2017) ---DJ K-105 --- Резервации: Филип-ПАН...
Kicevo June 23, 2017, 10:30 pm
Покрај тоа што имаме Friday After Work ART WALK во Артикултура, продолжуваме вечерта со исто така добра дружба со последн...
Bitola June 23, 2017, 6:30 pm
Рап журче со еден од ретките кој сакате да ги гледате но сте немале фаца, досега! Ognen, а beat boxer beating a box! DJ BOX BEATER in t...
Bitola June 24, 2017, 9:00 pm
Не очекува прилично жежок викенд,уште пожешка "Weekend Agenda".Бидете дел и оваа недела од омилената градска ле...
Strumica June 23, 2017, 9:00 pm
Охридско Езеро – нашиот бисер, најголемо и најзначајно природно езеро во Македонија, под заштита на УНЕСКО...
Struga June 21, 2017, 9:00 am
Thursday DJ BULI Friday special quest from Greece DJ VAL home support DJ TODOROFF Saturday CVETANKA GLIGOROVA & ANO JOSIFOV Sunday latino hits DJ MAYER - Sax & SHARO - Bongos...
Kavadarci June 22, 2017, 11:59 pm
Овој викенд се најавуваат високи температури, а ние ви нудиме ладни пијалоци и одлична забава ПЕТОК од 22 час...
Ilinden June 23, 2017, 10:00 pm
SEΛ + ΛIR (Ghost Pop) 600 shows, 26 countries, 3 years of non-stop touring across a changing continent. Greek/German duo Eleni Zafiriadou and Daniel Benjamin aka SEΛ + ΛIR ...
Skopje July 15, 2017, 10:00 pm
Овој викенд во Connect Café ❗️ 🔥 петок (23 јуни) // #DJFittyFlow // HipHop & RnB 🔥 сабота (24 јуни) // #DjChiko // HipHop & RnB инфо и р...
Stip June 23, 2017, 10:00 pm
Saturday night with TODOROFF - HOUSE AND HITS RSV : 071251257 ; 078312001...
Stip June 24, 2017, 9:30 pm
Најдобрите забави во градот продолжуваат понатаму,а вие не пропуштајте да бидете дел од нив. ПЕТОК 23.06.2017 Ушт...
Kumanovë June 23, 2017, 10:00 pm
Познатиот уличен фестивал „Баскерфест" оваа година по петти пат ќе се одржи и во Велес. „Баскерфест&quo...
Veles June 23, 2017, 6:00 pm

Popular places in Macedonia

Popular places in Macedonia: Club Industrial - Public Room - Gradska Kafeana Furna - Македонски Народен Театар - Официјална страна - Night Club Underground - All places