eventsoja logo
38 events - Page 1 / 1

Events in Vlorë, Albania

Se Dio Vuole, una commedia firmata Edoardo Falcone con Gassman e Giallini: spirito, leggerezza, divertimento, profondità. Cosa succede quando nella vita di una famiglia abitudinaria giunge un...
Vlorë September 13, 2017, 8:00 pm
La sedia della felicità è un film di genere commedia del 2014, diretto da Carlo Mazzacurati, con Valerio Mastandrea e Isabella Ragonese. Uscita al cinema il 24 aprile 2014. Un tesoro na...
Vlorë September 8, 2017, 8:00 pm
Nessuno mi troverà è un film di genere documentario del 2016, diretto da Egidio Eronico, sulla scomparsa a soli 31 anni senza lasciare traccia e spiegazioni di Ettore Majorana, forse il ...
Vlorë September 2, 2017, 8:00 pm
Basato su una storia vera, Italo è il lungometraggio di esordio di un team tutto al femminile, e tutto nato nel 1979: la regista Alessia Scarso, l'editor Isabella Aguilar e la produttrice ...
Vlorë August 25, 2017, 8:00 pm
Sabato 19 agosto, la rassegna Baci da Vlorë-10 Notti di Cinema Italiano propone "Nuovo Cinema Paradiso" di Giuseppe Tornatore. Un canto d'amore per il cinema, nostalgico e senza t...
Vlorë August 19, 2017, 8:45 pm
A Valona l'estate si riempie di mille suoni. Let's Rock è il tema del concerto che il Consolato Generale d'Italia organizza il 22 luglio prossimo, nella Grande Piazza al Lungomar...
Vlorë July 22, 2017, 9:30 pm
Legjendat ne Summer Depo! Do te jete nje nate fantastike! ;) Info & Rezervime: +355692124444...
Vlorë June 17, 2017, 11:00 pm
Keni një ide mbi një projekt/biznes social? Atëherë, ejani në workshopin tonë, për ta shndërruar këtë ide në një biznes konkret!!! Kët...
Vlorë May 31, 2017, 9:00 am
E shtuna po afron... Kete here me Majk & Adelina Berisha Ju duhet vetem te prenotoni,per argetimin tuaj mendojme ne! SUMMER DEPO...
Vlorë June 3, 2017, 11:00 pm
For this month’s reading club we will be reading Edgar Allen Poe’s: The Tell-Tale Heart. Poe is one of the most prolific short story writers of all time. He helped spawn a new and unexplo...
Vlorë May 27, 2017, 5:30 pm
Jeni gati per cmendurine e rradhes? MOZZIK & XHENSILA @ SUMMER DEPO ...per nje nate te cmendur! :) Info & rezervime: +355692124444...
Vlorë May 27, 2017, 11:00 pm
Smart Center ju vjen në ndihmë të gjithë studentëve që planifikojnë dhe ëndërrojnë të ndjekin studimet në Itali. Në 5 maj, në 17.3...
Vlorë May 5, 2017, 5:30 pm
On April 22nd Smart Center will be holding its second TOEFL Seminar. This time we will cover a practice test from the reading section of the TOEFL. In the seminar we will cover a reading section samp...
Vlorë April 22, 2017, 5:00 pm
Per la prima volta in Valona, il 9 aprile 2017, alle ore 18.00 al Teatro "Petro Marko", si esibisce l’orchestra Ventaglio d’Arpe. L'orchestra "VENTAGLIO D'ARPE&qu...
Vlorë April 9, 2017, 6:00 pm
Smart Center is having its next Reading Club Event on Saturday April 15th. We’ll be discussing an excerpt from Plato’s Republic called “The Allegory of the Cave”. As usual you...
Vlorë April 15, 2017, 5:00 pm
Gjyq simulues penal me studentet e Departamentit te Drejtesise- Klinika e ligjit. Jane te ftuar te gjithe studentet qe nuk kane leksion gjate orarit te mesiperm te asistojne ne kete event te organizua...
Vlorë March 31, 2017, 10:30 am
We are pleased to announce the first official Reading Club Event at Smart Center! We will be reading the short story, “The Old Man and the Sea” by Ernest Hemingway. The story follows a f...
Vlorë March 18, 2017, 5:00 pm
Neser dt 8 Mars, ora 10.00 perballe Kinoteatrit "Petro Marko" , me rastin e dites nderkombetare te gruas, Qendra "Vatra" do te organizoje nje aktivitet publik nen sloganin "Un...
Vlorë March 8, 2017, 10:00 am
The seminar will be a writing workshop in English and will cover the processes involved in developing well written essays and theses at the university level. The topics used will be based on material ...
Vlorë March 25, 2017, 5:00 pm
"Une gatuaj me mire se tI " Ky eshte konkursi qe do te perzgjedhe 3 nxenesit me te mire ,nga vitet e II dhe te III -ta te cilet do te perfaqesojne Shkollen Tregtare ne Konkursin Kombetar ...
Vlorë February 27, 2017, 8:00 am
Hotel New York organizon fluturime me parashute nga Vlora. Jemi gati per tju ofruar per fundjave, nje eksperience te bukur plote adrenaline! Na kontaktoni nese jeni gati......
Vlorë March 3, 2017, 10:00 am
Aulona Flowers ju mirepret per diten e Shen Valentinit per ti bere t dashurit tuaj te lumutur dhe t ndihen te vecant...
Vlorë February 14, 2017, 9:00 am
Vizitohet : Dubrovnik - Budva - Cavtat - Kotorr Data e udhetimit : 10 - 12 , 25-26 Shkurt . ----------------------------------------------------------------------------------- ►Dita 1: Nisja ne...
Vlorë February 10, 2017, 7:00 am
Tur ne Vienë- Budapest-Beograd 189 Euro Dita e Parë: Nisja në oren 05:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëti...
Vlorë February 11, 2017, 5:00 am
Diten e premte/ e shtune 28-29.01.2017 do te ngjisim majen e Qores 2018 m dhe Çikes 2042 m (Llogora). Pershkrimi i aktivitetit Dita e Pare : Nisja nga Tirana drejt Llogaras ne oren 12:00 Akomod...
Vlorë January 28, 2017, 11:00 am
TAKIM "T" UNE JAM NDERMJETES DITEN E SHTUNE, 4 SHKURT 2017, ORA 10.00 DERI 13.00 ISH-PARKU TREGTISE, VLORE Ndryshimet ligjore qe kane filluar te behen ne legjislacionin shqiptar po shohin...
Vlorë February 4, 2017, 10:00 am
Neser ne oren 10.00 bashkohuni me ne tek Teatri "Petro Marko"ne Marshimin Sensibilizues"UNE ZGJEDH TE JETOJ PA DHUNE"ne mbeshtetje te femijeve e grave viktimat te dhunes dhe krimi...
Vlorë December 9, 2016, 10:00 am
da Loveitaly la PIADINA diventa Pizza prova la ricetta originale romagnolaììììììììì ju mirepresim......
Vlorë December 3, 2016, 5:00 pm
PLANI PASTORAL TETOR 2016- QERSHOR 2017 1. HYRJE A) “Ja ky është momenti i favorshëm”! Momenti që po jetojmë është koha e përmbledhjes. &...
Vlorë November 28, 2016, 12:00 pm
AKTIVITET PUBLIK. TE GJITHA ORGANIZATAT DHE INSTITUCIONET PUBLIKE NE MBROJTJE TE VIKTIMAVE TE DHUNES . ORA 10.30. PARKU AULONA...
Vlorë November 25, 2016, 10:30 am
Il Consolato Generale d’Italia a Valona organizza nei locali della nuova sede, l’inaugurazione di una importante mostra di opere grafiche su carta di pittori albanesi che si intitola &ldqu...
Vlorë November 25, 2016, 6:00 pm
In occasione della Prima Settimana della Cucina Italiana nel Mondo, il Consolato Generale d'Italia a Valona organizza la proiezione del film "La cena per farli conoscere" nella Sala Eve...
Vlorë November 24, 2016, 5:00 pm
In occasione della Prima Settimana della Cucina Italiana nel Mondo, il Consolato Generale d'Italia a Valona organizza la proiezione del film "La cena" nella Sala Eventi di questo Consol...
Vlorë November 22, 2016, 5:00 pm
Ne prag te festave te 28-29 Nentorit Restorant Primavera fton Mesuesit dhe Nxenesit per te kaluar keto dite Festive prane ambjentit tone komod. Ofrohet nje Menu mjaft e pasur ku nderthurret Kuzhina Tr...
Vlorë November 28, 2016, 10:00 pm
URDHRI I INFERMIERIT TË QARKUT TË VLORËS ORGANIZON: KONFERENCËN E V-të TË PROFESIONISTËVE TË SHËNDETIT TË QARKUT TË VLORËS: “KËR...
Vlorë December 10, 2016, 9:00 am
Të shtunën, më 19 nëntor në Lushnjë, administrimi ynë apostolik i Jugut, së bashku me ipeshkëvin tonë Hil Kabashin do të kremtojmë meshë...
Vlorë November 19, 2016, 9:00 am
Pas mbremjes se Halloween-it, "EL Events" organizon serish partyn e radhes. Kesaj here vijne per Festen e Pavaresise. Keni per te kaluar nje nate te paharrueshme nen ritmet e @dj_visi. Ju m...
Vlorë November 28, 2016, 8:00 pm
Hotel New York 4* 18€/Personi Akomodim>Mengjesi (Bufe)>Parkim>Wi-fi Furgon ne dispozicion per te vizituar muzeun historik, monumentin e pavaresise, dhe evenimentin e festes ne sheshin ...
Vlorë November 28, 2016, 10:30 am