eventsoja
Trajnim: Bulizmi vret!

Trajnim: Bulizmi vret!

When: February 11, 2017, 10:00 pm
Venue: Youth Development Group
Address: Ish Fusha a Aviacionit Tirana , Albania (map)
Organizer: Youth Development Group (This event have been posted on Facebook first)
Ky trajnim dy ditor do te kete ne fokus:
Çfarë është Bulizmi, si ndikon shoqëria shqipëtare në zhvillimin dhe parandalimin e këtij fenomeni, cilat janë pasojat e këtij dhe çfarë masash duhet të ndërmarrim për të ndihmuat të rinjt shqiptarë të vazhdojnë të ndiekin ëndrrat e tyre dhe jo të bien preh e BULIZMIT.
Qëllimi i këtij trajnimi konsiston në trajtimin psikologjik dhe social të fenomentit të bullizmit në shkollat shqiptare. Ndërgjegjësimin e gjithsecilit nga ne, Shoqëria Shqiptare, për të njohur dhe respektuar liritë dhe të drejtat e çdo individi.
Trajnimi është I hapur për të gjithe psikologet e rinj, studentet e psikologjise, puneve sociale, stafin pedagogjik të shkollave të mesme dhe 9-vjeçare, prindërit, viktimat dhe agresorët e bulizmit.
Tarifa e trajnimit eshte 1500 leke.
Aplikoni duke na derguar et dhenat tuaja ne adresen e emaili: info@ydgroup.org ose na shkruani mesazh ne faqen tone te facebook-ut.

Other events in Tirana

Rikthehet e shtuna argëtuese për fëmijët në #Citypark :D DITËN E SHTUNË Ora 11:00 - 13:00 Animatorë Face painting Lojra Tullumbace Kërcim me grupin e ...
Tirana September 16, 2017, 11:00 am
Dhuro dhe ti nje liber per Miqte tane te vegjel ne nevoje! Behuni pjese e nismes tone, duke dhuruar librin tend tek Hyrja e Gjelber :)...
Tirana September 9, 2017, 9:00 am
Ditën e enjte, data 21 shtator, ora 20:00 ju presim në premierën e filmit Kingsman: The Golden Circle, në Cineplexx!...
Tirana September 21, 2017, 7:30 pm
PERJETONI ADRENALINE FUN ZIPLINE GRYKA E RUGOVES & UJEVARA E DRINIT TE BARDHE; SHPELLA "BUKUROSHJA E FJETUR; UDHETIM 1 DITOR E DJELE 10 SHTATOR; 10; 17; 24; 1 TETOR #GRUPIKONFIRMUAR Nisja ne...
Tirana September 10, 2017, 6:00 am
DITA E INFORMACIONIT ----------------------------------------------------------------------------- Për të gjithë të apasionuarit pas Informatikës, të cilët nuk e kis...
Tirana September 9, 2017, 10:00 am
More events in Tirana

More events in Albania

Pogradec January 13, 2017, 6:00 pm
Koman January 15, 2017, 8:00 am
Jagodina January 13, 2017, 10:00 pm

Events in Albania by city

Find events in Albania major cities like: Tirana - Elbasan - Shkodër - Durrës - Durrësi - Vlorë - Korçë - Kamëz - Lushnjë - Jagodina - Velipoja - Dures - Pogradec - Vlora - Berat - All cities