eventsoja
Fedde Le Grand / Folie Terrace / Something Real World Tour

Fedde Le Grand / Folie Terrace / Something Real World Tour

When: January 26, 2017, 11:30 pm
Venue: Folie Terrace
Address: Rruga Murat Toptani Tirana , Albania (map)
Organizer: Folie Terrace (This event have been posted on Facebook first)
Folie Terrace vazhdon të surprizojë publikun vendas duke ftuar DJ të cilët jovetëm janë më të vlerësuarit e momentit, por edhe kanë shkruar historinë e muzikës House, Clubeve dhe Festivaleve më të mëdha botërore duke bërë përvete miliona fansa.

Bëhuni gati për të ngritur duart lart! Pas Axwell, Sunnery James & Ryan Marciano dhe Mark Knight, emri i rradhës i cili do i ngjitet skenës së club-it më të madh në Shqipëri, është pikërisht Fedde Le Grand.

Fedde Le Grand, DJ dhe producenti i njohur hollandez ka qenë përgjatë gjithë karrierës së tij artist kryesues i skenave më të mëdha botërore si Coachella, Exit Festival, Tomorrowland, Global Gathering, Ministry of Sound, Ultra, Sensation etj, ku miliona fansa kanë brohoritur suksesin e tij.

Pavarësisht se ishte pikërisht hit-i “Put your hands up for Detroit” ai që i dhuroi famë globale duke e cilesuar si Dj-n që shpëtoi muzikën House për t’i dhënë kësaj të fundit një frymë të re. Shumë këngë të njohura tashmë mbajnë emrin e Fedde Le Grand.

Produksionet e tij dhe bashkëpunimet me Coldplay, Madonna, will.i.am, Robbie Williams, Everything But The Girl, Fatboy Slim, Shakira, Rihanna etj, e kanë ngjitur Fedde Le Grand në kryesinë e të gjitha klasifikimeve muzikore botërore për më shumë se një dekadë.

Pavarësisht suksesit internacional, Fedde Le Grand shprehet se synimi i tij është thjesht të luajë muzikë të mirë për audiencen që e dashuron ritmin po aq sa ai, dhe këtë audience sigurisht që do e gjejë edhe në Tiranë, në eventin e datës 26 Janar, i cili do të jetë zanafilla e një tjetër viti plot emra të njohur botërisht në Folie Terrace.

Në bashkëpunim me agjensitë ENTER-Events & Entertainment dhe Rave Travel, biletat do jenë të disponueshme për të gjithë fansat e Fedde Le Grand në rajon, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal te Zi etj.

Tashmë Fedde Le Grand do i bejë të gjithë te ngrenë duart lart për Tiranën,

and to LOVE THIS CITY!

Other events in Tirana

Rikthehet e shtuna argëtuese për fëmijët në #Citypark :D DITËN E SHTUNË Ora 11:00 - 13:00 Animatorë Face painting Lojra Tullumbace Kërcim me grupin e ...
Tirana September 16, 2017, 11:00 am
Dhuro dhe ti nje liber per Miqte tane te vegjel ne nevoje! Behuni pjese e nismes tone, duke dhuruar librin tend tek Hyrja e Gjelber :)...
Tirana September 9, 2017, 9:00 am
Ditën e enjte, data 21 shtator, ora 20:00 ju presim në premierën e filmit Kingsman: The Golden Circle, në Cineplexx!...
Tirana September 21, 2017, 7:30 pm
PERJETONI ADRENALINE FUN ZIPLINE GRYKA E RUGOVES & UJEVARA E DRINIT TE BARDHE; SHPELLA "BUKUROSHJA E FJETUR; UDHETIM 1 DITOR E DJELE 10 SHTATOR; 10; 17; 24; 1 TETOR #GRUPIKONFIRMUAR Nisja ne...
Tirana September 10, 2017, 6:00 am
DITA E INFORMACIONIT ----------------------------------------------------------------------------- Për të gjithë të apasionuarit pas Informatikës, të cilët nuk e kis...
Tirana September 9, 2017, 10:00 am
More events in Tirana

More events in Albania

Koman January 15, 2017, 8:00 am
Jagodina January 13, 2017, 10:00 pm
Shkodër January 7, 2017, 11:30 am

Events in Albania by city

Find events in Albania major cities like: Tirana - Elbasan - Shkodër - Durrës - Durrësi - Vlorë - Korçë - Kamëz - Lushnjë - Jagodina - Velipoja - Dures - Pogradec - Vlora - Berat - All cities