eventsoja logo
57 events - Page 1 / 2

Events in Shkodër, Albania

"İstanbul'un Renkleri Fotoğraf Sergisi" İstanbul'un Renkleri fotoğraf sergisi 04 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 18:00'da İşkodra Yunus Emre Enstitüs...
Shkodër September 4, 2017, 6:00 pm
Bisedë me shkrimtarin Stefan Çapaliku mbi romanin "Secili çmendet simbas mënyrës së vet"...
Shkodër August 18, 2017, 7:00 pm
SLOW FOOD VS FAST FOOD Me porosi te organizates SOS Shkoder rreth 20 femije dhe te rinj do te kene mundesine qe gjate ketij aktiviteti te marrin pjese ne gatime tradicionale. Ata do te njihen dhe ushq...
Shkodër August 16, 2017, 10:00 am
Nisja nga Shkodra ne ora 05.30 tek teatri Migjeni me destinacion Hanin e Hotit, Malesia e Madhe. Qe atje me kanoe do te hyjme ne ujrat e Liqenit te Shkodres. Do te vazhdojme me ndalesa deri tek Syri...
Shkodër August 12, 2017, 6:00 am
Koncertet e verës do të vazhdojnë këtë të Martë me datë 8 Gusht Ora 20:00 nën shoqërinë e Kuartetit "Pasion" me instrumentistët Na...
Shkodër August 8, 2017, 8:00 pm
Vizitoni Shqipërinë! Nisja nga ferma ne ora 05.45, per ne Shkoder. Me pas me dy makina ne ora 06.00 nisja para teatrit Migjeni. Udhetim me kanoe nga diga e liqenit te Komanit deri tek Blin...
Shkodër August 4, 2017, 5:00 am
20 te rinj do te marrin pjese aktive ne 24 ore kamping ne ferme. Gjate 24 oreve ato do te angazhohen ne gatimin e ushqimit, ecjen ne mal, biseden rreth zjarrit, plazh dhe kanotash ne lumin Buna dhe li...
Shkodër August 9, 2017, 2:00 pm
Ejani dhe mbushni shpirtin me tingujt më të bukur dhe më të ëmbël të muzikës shqiptare. Vetëm tek Hotel Godija & Suites sonte dhe nesër!💃🕺...
Shkodër July 31, 2017, 9:00 pm
Fotografitë e retushuara të arkivës së Marubit do të jenë në qendër të një ekspozite e cila tenton të nxjerrë në pah për herë...
Shkodër August 3, 2017, 7:45 pm
Me date 22 Korrik 2017, ne ora 19.30 organizohet takimi per formimin e klubit te dashamiresve te malit dhe natyres ne Shkoder. Takimi do te mbahet ne fermen ekosocile Ana e Malit Oblike, Shkoder. Te f...
Shkodër July 22, 2017, 7:30 pm
Blla Blla Blla... Prezantimi I albumit te ri. Degjesa dhe Diskutim me grupin ne ambjentet e QENDRES RINORE ARKA...
Shkodër July 12, 2017, 8:00 pm
Dicka me e nxehte se kto dit vere po vjen kte Diel "ORIENTAL DANCE" 6 Balerina profesioniste ne @vilunibeachvelipoje ...ju mirpresim....rezervo 0695551515...
Shkodër July 9, 2017, 11:00 am
plumbÇ është një mbramje e hapun leximi, e cila tenton me afrue të rinjtë me njeri-tjetrin në miqësinë e dashninë për poezinë, librin, le...
Shkodër July 4, 2017, 7:00 pm
Shtegtim në Lourde, Padova, Rome dhe Padre Pio 5 shtator - 12 shtator 2017 PAKETA PËRFSHIN:  Transportin me Autobus komod nga Shkoder-Padova- Lourdes-Rome-Padre Pio-Bari-Durres-Shkoder....
Shkodër September 5, 2017, 4:00 pm
Open Mic Night për të gjithë ju! 1 Mikrofon 1 Publik 7 Minuta Qendra Rinore ARKA Ju mirëpresim me 1 Korrik 2017 19:00 https://www.youtube.com/watch?v=JqZAl2UiDnY...
Shkodër July 1, 2017, 7:00 pm
OpenMIC Night #1publik #7minuta #tekendoftezemra Të shtunën me 03 qeshor fillon që nga ora 18:00 deri në 21:00. Ju mirëpresim :D...
Shkodër June 3, 2017, 6:00 pm
COBARIO Trio muzikore e një lloji te veçantë që vjen nga Vjena. Prej vitit 2006, Rio Che dhe El Coba në Barcelonë krijuan projektin e tyre “Cobario” me dy...
Shkodër May 26, 2017, 8:00 pm
PlumbÇ në takimin e tij të 4-ërt mirëpret poeten Manjola Brahaj. Mirërpesim lexuesit tanë të dashtun për me bashkënda me ne krijimet e tyne apo t&...
Shkodër May 19, 2017, 7:00 pm
Bashkia Shkodër në bashkëpunim me ACLI IPSIA në Shqipëri, AADF (Albanian-American Development Foundation), BID Shkodra, Qendrën Rinore Arka dhe Star Plus organizojnë...
Shkodër May 6, 2017, 10:00 am
Trailer: https://vimeo.com/110787082 Bota një film me produksion nga Iris Elezi & Thomas Logoreci, të cilët mirëpriten nga Engjell Gjugja për një bisedë me audit...
Shkodër April 22, 2017, 7:00 pm
S A V E THE D A T E PlumbÇ po afron 21 Prill 2017 Regjistrimi i lexuesëve: 19:00 - 19:30 Mbramja fillon: 19:30 I ftuem artisti nga Kosova Shpëtim Selmani. Mikpritëse e mbram...
Shkodër April 21, 2017, 7:30 pm
Diten e shtunë në ambjentet e Qendres Rinore Arka do performojne Live "The B4nd". Nje ambjent mes miqsh dhe plot surpriza. Ju Presim...
Shkodër April 8, 2017, 8:30 pm
The Door organizon me date 29 Prill 2017 "LOJNA POPULLORE FEST" edicioni i 10-te, ne Amfiteatrin Natyror ne Fermen Ekosociale Ana e Malit, Oblike me mbeshtetjen e Qarkut te Shkodres, Bashkis...
Shkodër April 22, 2017, 10:00 am
Të premten me datë 31.03.2017, ora 16.00 - 18.00 pranë Qendres Rinore Arka, organizohet panairi me punimet e vajzave scout nga Shtëpia e Fëmijës në Moshë Shkoll...
Shkodër March 31, 2017, 4:00 pm
Eja, shfaq talentin tend! Të pret një publik, një mikrofon, kitare dhe piano. 7 minuta i ke tuajat dhe lesho zanin qe t'buron prej shpirtit. T'presim, t'këndofte zem...
Shkodër April 1, 2017, 7:30 pm
#Dialog me profesorin Zija Vukaj, moderator Engjell Gjugja #poet e #poezi #profesor #kultur #letersi #art #filozofi Ju mirëpresim!...
Shkodër March 29, 2017, 6:00 pm
PlumbÇ..! Mbramje e hapun leximi Pjesën e parë kemi të ftueme autoren Ledia Dushi, e cila ka me na andë me poezitë e saj. Pjesa e dytë e mbramjes i dedikohet a...
Shkodër March 17, 2017, 6:00 pm
Sot ka shume kengetare por jo shume kenge qe ia vlejne. Kengetaret ne fjale i kane te dyja, dhe mbesin padiskutim nder kengetaret qe krijojne gjithmone atmosfere shume te kendshme. Rezervimet filluan...
Shkodër March 16, 2017, 10:00 pm
TAKIM LETRAR PËR MARTIN CAMAJN Shtëpia botuese Onufri në bashkëpunim me Degën e Albanologjisë në Ludwig-Maximilians-Universität München dhe Qendren Rinore...
Shkodër March 10, 2017, 11:00 am
Arka Live Music sjell "JETMIR BANISHTA LIVE". Të shtunën, 11 Mars 2017, ora 20.30 te Qendra Rinore Arka...
Shkodër March 11, 2017, 8:30 pm
Cikli i takimeve "ReCordis - Njerëzit që kanë lënë shenjë në zemrën e Shkodrës" do të hapë siparin me Irena Mhilli, me datë 8 Mars...
Shkodër March 8, 2017, 7:30 pm
Cdo kenge e saj ka shume ritem dhe te ben te kercesh pa pushim. Kush me mire se Diva Genta do krijoje nje atmosfere aq te ngrohte , duhet me patjeter te jeni aty sepse ne gjithmone mendojme per ju. H...
Shkodër March 9, 2017, 10:00 pm
ju presim sonte ora 22:00 nje nje super mbremje me kengetaren Anjeza Bramka Super atmosfere nga 2 belly dancer 💃 💃 Warm up ⬆ dj Elio Elioo Welcome !!...
Shkodër March 1, 2017, 10:00 pm
Festa e 8 Marsit po afron... Ju ftojme te kaloni çaste te paharrueshme ne ambientet e Shpise se Gjyshit. Dreka e shijshme dhe muzika e perzgjedhur nga DJ do tju bejne te kaloni kete dite te pah...
Shkodër March 8, 2017, 12:00 pm
Libri "Fryma" me proza në gegnisht të 33 autorëve asht nji botim i grupit virtual "PerShkodren". Ky liber u mbeshtet me miresi dhe perkushtim nga Jetmir Troshani, Gj...
Shkodër March 3, 2017, 7:00 pm
Në qendrën rinore Arka do të zhvillohet takimi dhe bashkbisedimi me shkrimtarin Ridvan Dibra për librin e tij "Gjumë mbi borë". #Pyetje, #përgjigje, #hist...
Shkodër February 28, 2017, 6:00 pm
Marsin do e hapim me dy te ftuar qe nuk eshte hera e pare qe vine ne qytetin tone. Dhe duke u bazuar tek eksperienca, clubi eshte ndezur nen ritmet e kengeve te tyre. Greta dhe Goldi, ju mirepresim ...
Shkodër March 2, 2017, 10:00 pm
Ky workshop qe organizohet nga Departamenti i Administrim - Biznesit do te zgjase 2 dite dhe do te kete si synim ngritjen e diskutimeve nga ana e stafeve te Fakultetit Ekonomik dhe Fakultetit te Shken...
Shkodër April 22, 2017, 10:00 am
Ftesë Acli Ipsia në Shqipëri dhe Consulting and Development Partners kanë nderin t’Ju ftojnë në dy vjetorin e krijimit dhe në inagurimin e ambjenteve të...
Shkodër February 20, 2017, 10:00 am
Kengetari me zerin melodioz dhe dedikimet aq te bukura, perfekt per te kaluar diten e te dashuruarve nen tingujt e tij. Tregojuni te dashureve tuaj sa i doni, me ane te teksteve dhe zerit te te mrekul...
Shkodër February 14, 2017, 10:00 pm
Trodnevni izlet u poznato albansko izletište udaljeno samo 209km od Dubrovnika Sve informacije možete vidjeti na našoj web stranici: http://hssms-mt-du.com/2017/01/13/izlet-u-skadar-a...
Shkodër March 31, 2017, 3:00 pm
Ne sallen e Konferencave A3 (prane Rektoratit) me date 10 Shkurt, ora 12 : 00, do te organizohet leksioni i hapur nga Prof. Dr. Arben Malaj me teme: "Integrimi Europian i Ballkanit Perendimor: Ar...
Shkodër February 10, 2017, 12:00 pm
The RedBricks Valentine's package to fulfill the right Valentines experience. Accommodation for two at our Valentines designed rooms to make sure of delivering the right commodity for your partne...
Shkodër February 14, 2017, 2:00 pm
Kush tha se deshirat nuk realizohen ne Avatar Club. Kete te enjte 9 Shkurt sjellim per ju te shumkerkuarin Baftjarin 😊ku te gjitha hitet e tij i dini permendesh dhe Xhensilen qe nuk e le asnjehere ...
Shkodër February 9, 2017, 10:00 pm
"E gjithë jeta e tij e drejtuar nga dikush tjeter - por ai nuk e di. A mos është vallë rutina ajo që e shpalos të vërtetën? Trumani mendon se ësht&eum...
Shkodër February 8, 2017, 5:00 pm
Shen Valentini po vjen... Nxito per te rezervuar buqeten, kompozimin e vecante ne lule natyrale per njeriun tuaj te zemres... Dhuroni enocione, tregojini partnerit tuaj qe ju kujdeseni per te. Surpriz...
Shkodër February 14, 2017, 7:00 am
Albania's forested landscapes and coastal lagoons reveal a walth of flora and fauna on this natural history tour: • Uncover a little-visited European gem, where snow-capped mountains plunge...
Shkodër October 13, 2017, 1:00 pm
Info-Veranstaltung: DIMAK Albania und Ferienbeschäftigung für ausländische Studierende - Kurze Präsentation über DIMAK Albania - Die Bundesagentur für Arbeit vermittelt j...
Shkodër January 24, 2017, 10:30 am
Let's climb to enjoy snow Le te ngjisim malin e taraboshit diten e shtune Ku kena me pas munsin me shijo boren Me pa malet e bardha ma bukur se kurr Me pa lumejt ma tpaster se kurr Me ba fot...
Shkodër January 7, 2017, 11:30 am
Te Salla 307 e Fakultetit Ekonomik do te zhvillojme nje diskutim me Z. Fatlum Nurja mbi financat dhe administrimin publik ne nivel vendor. Ky aktivitet synon te gjeneroje ide te ndryshme per t'u ...
Shkodër January 14, 2017, 10:00 am