eventsoja logo
42 events - Page 1 / 3

Events in Durrës

Këtë të premte, ora 21:00, ju prezantojmë me Into Thin Air. Ata janë formuar në maj 2016 në Tiranë dhe përbëhen nga: Ani Alipaj - Guitar Alban Muskaj ...
Durrës April 21, 2017, 8:30 pm
Me datë 22 prill, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës, grupimi qytetar "Bicycle Durrës", organizon aktivitetin "Mbjellim së bashku pemë...
Durrës April 22, 2017, 3:00 pm
Rikthehet mbremja latine @Studio ,kete te premte me nje special guest from Columbia "Brian Inaki Zarate". Ejani dhe te shijoni kercimin e vertete latin....
Durrës April 7, 2017, 8:30 pm
Kete te Shtune @Studio te ftuarit e rradhes per te luajtur muziken e tyre "Egzona & Friends". Ju mirepresim te gjithe per te degjuar disa momente muzikore dhe per tjua bere kete te Shtun...
Durrës April 8, 2017, 8:30 pm
Në ciklin e netëve live, këtë të shtunë në 788 vijnë Eclesio Ramos & Herin, për një natë të dedikuar BossaNova Jazz BossaNova ësht...
Durrës April 1, 2017, 8:30 pm
Mbeshtesim kombetaren tone ne endrren drejt boterorit Rusi 2018, cdo gje eshte e mundur nese nuk ndalon se besuari......
Durrës March 24, 2017, 8:00 pm
Me kon je ti?! Ne jemi me Egzonën! https://www.youtube.com/watch?v=ayEZJdcXiMI Të premten në 788, vijnë plot stil për një tjetër perfomancë live Egzona & Fr...
Durrës March 17, 2017, 8:00 pm
Le të zgjedhim të pedalojmë së bashku “Ditën e Verës”. Për ta kaluar më mirë këtë ditë, na u bashkoni në një pedalim n...
Durrës March 14, 2017, 11:00 am
Experimental Duo prezanton kete mbremje muzikore pjesez nga muzika Jazz, Swing dhe Bossa Nova. Flute: Eni Haxholli Guitar : Ben Hoxha...
Durrës March 10, 2017, 8:30 pm
ITINERARI I PEDALIMIT: Nisja tek Ushtrari i Panjohur Rruga Taulantia, ndjekim rrugën duke hyrë tek rrugica e Hotel Arvit për të dalur tek Sheshi Liria. Më pas vazhdojmë ...
Durrës March 11, 2017, 4:00 pm
Megi Laska, e njohur për vokalin e saj potencial dhe shumë të veçantë, vjen këtë javë në 788 me një repertor të gjerë muzikor. Fatbardh Ko...
Durrës March 11, 2017, 8:00 pm
Në sheshin përpara Pallatit të Kulturës do të jenë të vendosura stenda, në të cilat do të ofrohet një Panair produktesh të prodhuara pë...
Durrës March 8, 2017, 9:00 am
Dhurojini me te shtrenjeteve tuaj ne nje dite te vecante si kjo: dashuri, perkujdesje dhe nje dreke "surprize" qe di ta ofroje me se miri , Bel Conti :) ! 7-8 Mars Organizime Kolektive ...
Durrës February 26, 2017, 4:00 pm
NE NUK MUND TI NDIHMOJME TE GJITHE, POR TE GJITHE MUND TE NDIHMOJNE NJE. Anxhela Nocka (21 vjec ) eshte diagnostifikuar me nje semundje te rralle (lymphomablastic lymphoma, non Hodgking) e cila tashm...
Durrës February 24, 2017, 7:00 pm
Fundjava do te jete mrekulli me vete ! Magjia e vendit me te vecante ne Shqiperi! Cilesia dhe freskia e produkteve tona! Zeri dhe melodite e dy kengetareve! Sherbimi dhe mikpritja e stafit tone ! Ju m...
Durrës February 25, 2017, 8:00 pm
Muzik live me Ervin Bushatin dhe Valbona Halilin kete te shtune dt 25/02 Ju presim dhe do te argetoheni pa fund...
Durrës February 25, 2017, 8:00 pm
Grupimi “Bicycle Durrës”, këtë të dielë do të zhvillojë pedalim dhe piknik në zonën e Sektor Rinia. Me biçikletë do të pedal...
Durrës February 26, 2017, 11:30 am
Nisja më 8 Marsë ne ora 7:00 Mëngjesit nga Stacioni i Autobusave - Prizren ( Rëzervimi i Obliguare deri me daten 6 Marsë) Tel: 045 567 716 / FaceBook: Pelasgian Travel Rruga...
Durrës March 8, 2017, 7:00 am
Në ciklin e netëve me muzikë live, eventi i rradhës vjen këndshëm me një trio pop. Egona & Friends në 788, për të na kënaqur veshin dhe syt&e...
Durrës March 3, 2017, 8:30 pm
Nje dite kuptimplote "BOTA NE DUART E FEMRES". Jepini festes suaj atmosferen e duhur,ushqim i fresket,muzike me.DEEJAY sherbim cilesor dhe ambjenti relaksues ne Bar Restorant Fishland!zgjid...
Durrës March 8, 2017, 12:00 pm