eventsoja logo
56 events - Page 1 / 2

Events in Durrës, Albania

Në kuadër të Javës Europiane të Lëvizshmërisë, “Bicycle Durrës”, në bashkëpunim me bashkinë Durrës dhe përfaqësin...
Durrës September 17, 2017, 10:00 am
Të shtunën, Naam Van luan në 788 të gjitha ngjyrat e ylberit, me elementë organikë dhe elektronikë. Kërcyeshëm Under the Rainbow Music ;) Mos e humb, fundj...
Durrës September 16, 2017, 8:00 pm
All grade levels from Early Years 1 through Grade 12 begin school tomorrow! We welcome all parents and students!...
Durrës September 4, 2017, 7:45 am
Administration and Admissions Staff are available to provide school information, conduct English language assessments, and assist with registration. Class sizes are limited, so those who enroll first ...
Durrës August 26, 2017, 8:00 am
E diela e ardhshme do të jetë e mbushur me aventurë, për të gjithë ata që do të zgjedhin t’i bashkohen grupimit rinor “Bicycle Durrës”. R...
Durrës August 27, 2017, 7:30 am
Lorenc Hasrama i shoqeruar nga banda e tij, do na e zbardhin te henen akoma me shume me muziken e tyre te bukur. Naten e bardhe te 14 Gushtit Mos e humb! #Cheers...
Durrës August 14, 2017, 8:45 pm
Pas koncertit të organizuar me sukses me të njejtin titull në Tiranë, Leadership Development Association Albania (LDA) se bashku me Leadership Development Association Durrës o...
Durrës August 18, 2017, 7:30 pm
Te Shtunen, 15 Korrik Ora 12:00 @Coco Beach (Currila, Durres) Coco Beach & Amazing Event organizojn: - Eventin e rradhes "Schiuma Party" me te ftuar special Stresi qe do performoj live...
Durrës July 15, 2017, 12:00 pm
Ata janë special, të shtunën e 24 qershorit vijnë n'788 Tarracë. Hot Club Tirana, një quartet me muzikë instrumentale do të sjellin në tarracën t...
Durrës June 24, 2017, 8:30 pm
Ju ftojme te ndjekim bashke emocionet e Finales se madhe te Champions League 2016-2017 ne ekanin tone gjigand......
Durrës June 3, 2017, 8:00 pm
1 vjeç 788, në datëlindjen tonë të parë festojmë me Venera Lumani dhe Lindi Islami. Të talentuar, të suksesshëm dhe të bukur vijnë kë...
Durrës June 3, 2017, 8:30 pm
3:56 am jane nje grup krautrock nga Tirana te formuar ne 2015.Gjate kesaj periudhe grupi ka eksperimentuar me zhanera te ndryshme muzikore. 3:56 am luajne krijimet e tyre origjinale ne Krautrock, Post...
Durrës May 20, 2017, 8:30 pm
INFO DAY - TRAINING AND JOB OPPORTUNITY For FIT Bachelor Students, Friday 13:30 – Auditor 101 (ex 209) For FIT Master Students, Saturday 10:30 – Auditor 101 (ex 209) Do you want to be tra...
Durrës May 19, 2017, 1:30 pm
Fakulteti i Teknologjisë së Informacionit - UAMD organizon "Student Workshop III". Ky aktivitet ka si objektiv promovimin e punimeve dhe projekteve të studentëve të ...
Durrës June 15, 2017, 10:00 am
Këtë të premte, ora 21:00, ju prezantojmë me Into Thin Air. Ata janë formuar në maj 2016 në Tiranë dhe përbëhen nga: Ani Alipaj - Guitar Alban Muskaj ...
Durrës April 21, 2017, 8:30 pm
Me datë 22 prill, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës, grupimi qytetar "Bicycle Durrës", organizon aktivitetin "Mbjellim së bashku pemë...
Durrës April 22, 2017, 3:00 pm
Rikthehet mbremja latine @Studio ,kete te premte me nje special guest from Columbia "Brian Inaki Zarate". Ejani dhe te shijoni kercimin e vertete latin....
Durrës April 7, 2017, 8:30 pm
Kete te Shtune @Studio te ftuarit e rradhes per te luajtur muziken e tyre "Egzona & Friends". Ju mirepresim te gjithe per te degjuar disa momente muzikore dhe per tjua bere kete te Shtun...
Durrës April 8, 2017, 8:30 pm
Në ciklin e netëve live, këtë të shtunë në 788 vijnë Eclesio Ramos & Herin, për një natë të dedikuar BossaNova Jazz BossaNova ësht...
Durrës April 1, 2017, 8:30 pm
Mbeshtesim kombetaren tone ne endrren drejt boterorit Rusi 2018, cdo gje eshte e mundur nese nuk ndalon se besuari......
Durrës March 24, 2017, 8:00 pm
Me kon je ti?! Ne jemi me Egzonën! https://www.youtube.com/watch?v=ayEZJdcXiMI Të premten në 788, vijnë plot stil për një tjetër perfomancë live Egzona & Fr...
Durrës March 17, 2017, 8:00 pm
Le të zgjedhim të pedalojmë së bashku “Ditën e Verës”. Për ta kaluar më mirë këtë ditë, na u bashkoni në një pedalim n...
Durrës March 14, 2017, 11:00 am
Experimental Duo prezanton kete mbremje muzikore pjesez nga muzika Jazz, Swing dhe Bossa Nova. Flute: Eni Haxholli Guitar : Ben Hoxha...
Durrës March 10, 2017, 8:30 pm
ITINERARI I PEDALIMIT: Nisja tek Ushtrari i Panjohur Rruga Taulantia, ndjekim rrugën duke hyrë tek rrugica e Hotel Arvit për të dalur tek Sheshi Liria. Më pas vazhdojmë ...
Durrës March 11, 2017, 4:00 pm
Megi Laska, e njohur për vokalin e saj potencial dhe shumë të veçantë, vjen këtë javë në 788 me një repertor të gjerë muzikor. Fatbardh Ko...
Durrës March 11, 2017, 8:00 pm
Në sheshin përpara Pallatit të Kulturës do të jenë të vendosura stenda, në të cilat do të ofrohet një Panair produktesh të prodhuara pë...
Durrës March 8, 2017, 9:00 am
Dhurojini me te shtrenjeteve tuaj ne nje dite te vecante si kjo: dashuri, perkujdesje dhe nje dreke "surprize" qe di ta ofroje me se miri , Bel Conti :) ! 7-8 Mars Organizime Kolektive ...
Durrës February 26, 2017, 4:00 pm
NE NUK MUND TI NDIHMOJME TE GJITHE, POR TE GJITHE MUND TE NDIHMOJNE NJE. Anxhela Nocka (21 vjec ) eshte diagnostifikuar me nje semundje te rralle (lymphomablastic lymphoma, non Hodgking) e cila tashm...
Durrës February 24, 2017, 7:00 pm
Fundjava do te jete mrekulli me vete ! Magjia e vendit me te vecante ne Shqiperi! Cilesia dhe freskia e produkteve tona! Zeri dhe melodite e dy kengetareve! Sherbimi dhe mikpritja e stafit tone ! Ju m...
Durrës February 25, 2017, 8:00 pm
Muzik live me Ervin Bushatin dhe Valbona Halilin kete te shtune dt 25/02 Ju presim dhe do te argetoheni pa fund...
Durrës February 25, 2017, 8:00 pm
Grupimi “Bicycle Durrës”, këtë të dielë do të zhvillojë pedalim dhe piknik në zonën e Sektor Rinia. Me biçikletë do të pedal...
Durrës February 26, 2017, 11:30 am
Nisja më 8 Marsë ne ora 7:00 Mëngjesit nga Stacioni i Autobusave - Prizren ( Rëzervimi i Obliguare deri me daten 6 Marsë) Tel: 045 567 716 / FaceBook: Pelasgian Travel Rruga...
Durrës March 8, 2017, 7:00 am
Në ciklin e netëve me muzikë live, eventi i rradhës vjen këndshëm me një trio pop. Egona & Friends në 788, për të na kënaqur veshin dhe syt&e...
Durrës March 3, 2017, 8:30 pm
Nje dite kuptimplote "BOTA NE DUART E FEMRES". Jepini festes suaj atmosferen e duhur,ushqim i fresket,muzike me.DEEJAY sherbim cilesor dhe ambjenti relaksues ne Bar Restorant Fishland!zgjid...
Durrës March 8, 2017, 12:00 pm
Grupimi “Bicycle Durrës”, këtë të dielë do të zhvillojë pedalim dhe piknik në zonën e Porto-Romanos. Me biçikletë do të peda...
Durrës February 5, 2017, 12:00 pm
Të shtunën e 4 shkurtit, kërcejmë mbi petale! Devis Xherahu & Band, me një reporter shumë të pasur vijnë në 788 për të na dhuruar një at...
Durrës February 4, 2017, 8:30 pm
Me ne fund u hap dhe ne Durres Zumba Club :D Ju mirepresim diten e shtune ne Inagurim,dt. 28.01.2017, ora 17.00,mbrapa supermarket Durresit, prane lulishteve tek Muzeumi. Ju keshillojme te visheni sp...
Durrës January 28, 2017, 5:00 pm
Ejani te adhurojme Krijuesin tone! Ju presim ne oren 16:00 (4) per te kaluar kohe miqesie me njeri-tjetrin....
Durrës January 27, 2017, 5:00 pm
Nje dite dedikuar teresisht Dashurise, ju mirepresim te kaloni momente te paharrueshme nen zhurmen e dallgeve te detit. Per kenaqesine tuaj ne sfond do te kemi muzike live gjate gjithe mbremjes se 14 ...
Durrës February 14, 2017, 12:01 am
Dear academics, researchers, scientists and technologists, scholars, research firms and government agencies, We are glad to invite you in our first International Conference in Computing, Information T...
Durrës May 6, 2017, 9:00 am
Ju mirëpresim të kalojmë së bashku natën e fund vitit me një menu të pasur përgatitur nga chefët tanë italianë. Mbrëmja do të vazhdoj&e...
Durrës December 26, 2016, 12:00 am
Për një mbrëmje plot surpriza,për një ndërrim vitesh sa më të vecantë, për caste që do të mbahen mend gjatë mendon vetëm Kompleksi...
Durrës December 31, 2016, 9:00 pm
Lë të pedalojmë së bashku buzë bregdetit të mrekullueshëm të Durrësit. Fundjava është e çmuar për të gjithë ne dhe ës...
Durrës December 25, 2016, 10:00 am
Pershendetje Miq! Nata e nderrimit te viteve festohet ndryshe tek Ne. Ju ftojme qe ta presim sebashku Vitin e Ri 2017 tek Volga Bar (Kreperia Hen 1). Muzika do jete e perzgjedhur nga Dj Clay & Dj ...
Durrës December 31, 2016, 12:00 am
Pershendetje Miq! Nata e nderrimit te viteve festohet ndryshe tek Ne. Ju ftojme qe ta presim sebashku Vitin e Ri 2017 tek Volga Bar (Kreperia Hen 1). Muzika do jete e perzgjedhur nga Dj Clay & Dj ...
Durrës December 31, 2016, 12:00 am
Pershendetje te dashur miq! Erdhen festat edhe per kete vit , erdhi koha per te menduar ku do ta kaloni naten magjike te nderrimit te viteve! Ventus Harbor ka menduar per ju, duke ju ofruar nje nate...
Durrës December 31, 2016, 8:30 pm
Rinia KKD (grupi rionr i Kishës së Krishtit Durrës) organizon Krishtlindjen me të rinjte më datë 26 Dhjetor, ora 16:00. Do të jetë një kohë e mbushur ...
Durrës December 26, 2016, 4:00 pm
Eli Fara live në 788 Bukuria e zërit të saj nuk ka nevojë për shumë fjalë, emri që mban flet vet! Në magjinë e festave, ajo, "Artistja e Merituar...
Durrës December 16, 2016, 8:00 pm
Stop Dhunes! Komuniko, Pedalo! Shoqata Ndgsh “Ne Dobi të Gruas Shqiptare”, nё kuadёr tё fushatёs sё 16 ditёve kundёr dhunёs me bazё gjinore, ka zhvilluar disa aktivite të...
Durrës December 9, 2016, 9:30 am
Të mërkurën presim ditën e të rinjve me muzikën e të rinjve! Me gjithë dashurinë e akustikës vinë live në 788 "Vitmar Basha dhe Luis K...
Durrës December 7, 2016, 8:30 pm