eventsoja

Events in Albania

Looking for activities, events, parties, festivals... near you in Albania ? Eventsoja brings your news about the best events in Albania ordered by cities and places! And most of those events are free!

Events in Albania by city

Find events in Albania major cities like: Tirana - Elbasan - Shkodër - Durrës - Durrësi - Vlorë - Korçë - Lushnjë - Kamëz - Jagodina - All cities

Upcoming events in Albania

Përballje me të Kaluarën Në program: "National Museum of Secret Surveillance "House of Leaves" in Dealing with the Past" - Drejtoresha e Muzeut, znj. Etleva ...
Tirana February 20, 2018, 10:00 am
Itenerar ecjeje pergjate territorit te Parkut Kombetar Butrint !!! Nisja: Nga qyteti I Sarandes Perfundimi: PKB (Parku Kombetar Butrint) Terreni ne te cilen kryhet aktiviteti: kodrinor, fushor ...
Ksamil March 14, 2018, 6:00 am
Faschion Сoffee в Тиране - это яркие встречи девушек, меняющих свою жизнь и мечтающих изменить мир. Это позитив, обще...
Tirana February 18, 2018, 11:45 am
PASHKET ME TE BUKURA TEK AVALA RESORT BUDVA 4 Yje #adaviptravel #montenegro #budva Avala Resort And Villas *akomodime nga 29 marsi deri ne 10 prill 89 euro personi : Oferta ka te perfshire : 1-qendr...
Tirana March 29, 2018, 5:00 pm
🌲🎉❄️⛄️🎄SKI NE KOLASHIN,UDHETIM 1 DITOR #CDOEDJELE 18; 25 SHKURT; 3 MARS; 7; 8; 10; 17; 24; 31 MARS 15 EURO KONTAKTONI 0674622246 / 0693672523 🎉NISJA NE OREN 6.00 KE LICEU ARTISTIK ...
Tirana February 18, 2018, 6:00 am
🔴Udhëtim në Stamboll, 3 Ditë Hotel 4* - €199, 🔘Nisja më 16 dhe 23 Shkurt, 2, 9 dhe 16 Mars. 🔶️Vizitë: 3 Dite në Stamboll. 🔷️Fjetje: 2 netë n&eu...
Tirana February 23, 2018, 5:00 am
#LIQENIMATKA #SHKUP 55 EUR💮🌸 #NISJE #CDOESHTUNE #GRUPIKONFIRMUAR 💮🌸 (PER GRUPE OSE KOLEKTIVE BEJME CMIM PREFERENCIAL) #NISJE 7 MARS, 10 MARS; 17; 24; 31 MARS 💮🌸 TUSHEMISHT💮🌸SH...
Tirana March 10, 2018, 6:00 am
📌Si çdo të dielë mbrëma, Cheers Coffee & Wine ju fton të kaloni një mbrëmje të këndshme me Muzikë Live nën melodinë e pianos dhe vi...
Elbasan February 18, 2018, 8:00 pm
Vila Livio Events Rrëshen, ju fton të festoni në ambjentet e saj sipas porosisë tuaj, me çmimet më të arsyeshme në treg. Mirdita...
Rresheni February 16, 2018, 3:00 pm
Rikthehen në The Wall pas një suksesi të madh Devis Xherahu-Mariza Ikonomi & Bledar Sejko! Me një performancë të shkëlqyer dhe të shoqeruar nga #top_band &a...
Durrësi February 17, 2018, 9:00 pm
Expocity Albania organizon edicionin e trete te panairit "Food & Drink Festival 2018" në datat 9-11 Mars 2018. Panairi i dedikuar industrisë së ushqimit, pijes dhe vere...
Tirana March 9, 2018, 10:00 am
The 2nd “Mediterranean Tourism Fair Tirana 2018” is set to begin April 6, at Expocity Albania. This leading regional fair comes in collaboration with the Ministry of Tourism and Environ...
Tirana April 6, 2018, 10:00 am
NON PERDERTI IL VIAGGIO – EVENTO DELLA PASQUA E PASQUETTA 2018 Radio Manbassa e Albania Viaggi vi invitano a trascorrere una Pasqua fuori dal comune ALLA SCOPERTA DELL’ALBANIA! Tra mare, m...
Orikumi March 30, 2018, 8:00 pm
Un itinerario di viaggio breve ma intenso, alla scoperta dei riti della Pasqua Ortodossa nel territorio albanese, passando dal centro all’est, sino al confine con la Macedonia. Dalla capitale Ti...
Orikumi April 5, 2018, 9:00 am
Te dashur Arrzare qe ndodheni ne Tirane, Sukth, Hamallaj dhe Durres. Tashme eshte bere tradite qe per cdo vit, te larguarit e fshatit qe ndodhen ne Tirane dhe Durres te mbajne nje takim festiv per t&...
Sukthi February 25, 2018, 12:00 pm
Bëhuni pjesë e sesionit informues mbi programet Erasmus +, organizuar nga Shërbimi Kombëtar i Rinisë dhe Përtej Barrierave për të mësuar më tepër...
Korçë February 16, 2018, 1:00 pm
Mbrëmjen e 17 Shkurtit, Electronic Beats merr në kontroll jetën e natës në Korçë! Duke filluar nga ora 20.00, në 7 lokale njëkohësisht, do ketë...
Korçë February 17, 2018, 8:00 pm
Kampi do te behet ne Borsh dhe moshat e lejuara do jene 13- 30 vjec. Ne kete kamp do kete edhe nje grup nga Texas, US....
Lushnjë July 16, 2018, 11:00 am
Vizitohen: #ISHUJT #SCORPIONS, #MEGANISI Qytetet: #Preveza,Parga , #Lefkada, #Janina Data e Udhetimit: 16-18 SHKURT Hotel Ionian Star 4 * Ne qender te Lefkades Programi: ►Dita e pare: Nis...
Tirana February 16, 2018, 12:00 am
Zvicer Dita e Parë, 16 Mars 2018. Nisja nga Tirana për në Aeroportin e Prishtinës. Fluturimi me avion për në Bazel. Nisja në orën 14.35. Mbërritja në...
Tirana March 16, 2018, 1:00 pm
Kine Dita e Parë, 2 Prill 2018. Fluturimi Tiranë - Shanghai nëpërmjet Frankfurtit. Nisja nga Tirana në orën 13.35, Mbrritja në Frankfurt në orën 15.55. Ni...
Tirana April 2, 2018, 12:00 pm
Tajlande Dita e Parë, 26 Prill 2018: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi Shkup - Dubai - Bangkok. Nisja nga Shkupi në orën 13.05, Mbrritja në Dubai...
Tirana April 26, 2018, 12:00 pm
Suedi Dita e Parë, 26 Prill 2018: Nisja me autobus ne orën 20:30 nga Tirana për në Aeroportin e Shkupit (më 10 Tetor). Fluturimi direkt Shkup - Malmö. Nisja nga Shkupi ...
Tirana April 26, 2018, 1:00 pm
Shën Valentini në Stamboll, 4 Ditë €89, Nisja më 15 Shkurt. Vizitohet: Stamboll. Fjetje: 2 netë në Stamboll. - Hotel 3* - €89 - Hotel 3*S ose 4* - €99 V...
Tirana February 15, 2018, 6:00 am
Shën Valentini në Dubrovnik, 3 Ditë €79, Nisja më 16 Shkurt. Vizitohet: Dubrovnik. Hotel 3* - €79 Hotel 4* - €89 Fjetje, Mëngjese dhe Darka për 2 Netë...
Tirana February 16, 2018, 6:00 am
Shën Valentini në Beograd, 3 Ditë €89, Nisje më 16 Shkurt. Vizitohet Beograd. Fjetje dhe Mëngjese për 2 netë qëndrimi në Hotel. Transfertat dhe Sh&e...
Tirana February 16, 2018, 6:00 am
Shën Valentini në Sofje, 3 Ditë €79, Nisje më 16 Shkurt. Vizitohet Sofje. Fjetje, Mëngjese dhe Darka për 2 netë qëndrimi. Transfertat dhe Shëtitjet ...
Tirana February 16, 2018, 6:00 am
Udhëtim në Stamboll, 3 Ditë Hotel 4* - €199, Nisja më 23 Shkurt. Vizitë: 3 Ditë të plota në Stamboll. Fjetje: 2 netë në Stamboll. Fluturimi dir...
Tirana February 23, 2018, 6:00 am
Pranverë në Stamboll, 3 Ditë Hotel 4* - €209, Nisja më 2 Mars. Vizitë: 3 Ditë të plota në Stamboll. Fjetje: 2 netë në Stamboll. Fluturimi direk...
Tirana March 2, 2018, 6:00 am
Pranverë në Janinë dhe Meteora, 2 Ditë €49, Nisja më 3 Mars. Vizitohen: Janinë, Meteora dhe Kostur. Fjetje 1 natë në Hotel 3* në Kallabaka. Udhë...
Tirana March 3, 2018, 4:00 am
Pranverë në Vjenë dhe Budapest, 5 Ditë €199, Nisja më 7 Mars. Vizitohen: Split, Zagreb, Graz, Vjenë, Budapest, Beograd dhe Prishtinë, Fjetje 1 natë në...
Tirana March 7, 2018, 6:00 am
Pranverë në Paris dhe Mynih, 7 ditë €349, Nisja më 7 Mars Vizitohen: Paris, Zadar, Ljubljane, Salszburg, Mynih, Gjenevë, Milano. Fjetje 2 netë në Paris, 1 na...
Tirana March 7, 2018, 6:00 am
Pranverë në Stamboll, Selanik dhe Sofje, 5 Ditë € 159, Nisja më 7 Mars. Vizitohen: Stamboll, Selanik, Sofje. Fjetje: 2 netë në Stamboll, 1 natë në Selanik...
Tirana March 7, 2018, 6:00 am
Pranverë në Pragë, 7 Ditë €239, Nisja më 7 Mars. Vizitohen: Pragë, Karlovy Vari, Vjenë, Dubrovnik, Split, Zagreb, Graz, Budapest, Beograd dhe Prishtinë. F...
Tirana March 7, 2018, 6:00 am
Pranverë në Stamboll, 3 Ditë Hotel 4* - €229, Nisja më 7 Mars me Pegasus Airlines. 3 Ditë Hotel 4* - €259, Nisja më 7 Mars me Turkish Airlines. Vizitë: 3 ...
Tirana March 7, 2018, 6:00 am
Pranverë në Budva, 3 Ditë €59, Nisje më 7 Mars. Darka Speciale me Muzikë dhe DJ. Vizitohet: Budva, Kotorr. Fjetje 2 Netë në Hotel në Budva. Vajtje - Ard...
Tirana March 7, 2018, 6:00 am
Pranverë në Dubrovnik, 3 Ditë €79, Nisja më 7 Mars. Vizitohet: Dubrovnik. Hotel 3* - €79 Hotel 4* - €89 Fjetje, Mëngjese dhe Darka për 2 Netë në...
Tirana March 7, 2018, 6:00 am
Weekend All Inclusive në Korfuz, 3 Ditë €69, Nisja më 8 Mars. Fëmija i parë deri 12 vjeç Falas në Hotel. Vizitohet: Korfuz. - €69 Telemachos 2* Superio...
Tirana March 8, 2018, 6:00 am
Pranverë në Stamboll, 4 Ditë €79, Nisja më 8 Mars . Vizitohet: Stamboll. Fjetje: 2 netë në Stamboll. - Hotel 3* - €79 - Hotel 3*S ose 4* - €89 Vajtje ...
Tirana March 8, 2018, 6:00 am
Pranverë në Ulqin, 2 Ditë €39, Nisja më 8 Mars. Vizitohet: Ulqin, Budva dhe Kotorr. Fjetje 1 natë Hotel 4* në Ulqin, Mëngjes dhe Darkë Speciale me Muzik&eu...
Tirana March 8, 2018, 6:00 am
Pranverë në Janinë dhe Meteora, 2 Ditë €49, Nisja më 8 Mars. Vizitohen: Janinë, Meteora dhe Kostur. Fjetje 1 natë në Hotel 3* në Kallabaka. Udhë...
Tirana March 8, 2018, 6:00 am
Pranverë në Budva, 2 Ditë €39, Nisje më 8 Mars. Darka Speciale me Muzikë dhe DJ. Vizitohet: Budva, Kotorr. Fjetje 1 Natë në Hotel në Budva. Vajtje - Ard...
Tirana March 8, 2018, 6:00 am
Pranverë në Vjenë, Pragë dhe Budapest, 6 Ditë €429, Nisja më 8 Mars. Vizitohet: Vjenë, Pragë dhe Budapest. Fjetje 2 netë në Vjenë, 2 net&eu...
Tirana March 8, 2018, 6:00 am
Pranverë në Stamboll, 3 Ditë Hotel 4* - €209, Nisja më 9 Mars. Vizitë: 3 Ditë të plota në Stamboll. Fjetje: 2 netë në Stamboll. Fluturimi direk...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Beograd, 3 Ditë €89, Nisje më 9 Mars. Vizitohet Beograd. Fjetje dhe Mëngjese për 2 netë qëndrimi në Hotel. Transfertat dhe Shëtitje...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Budva, 2 Ditë €39, Nisje më 9 Mars. Darka Speciale me Muzikë dhe DJ. Vizitohet: Budva, Kotorr. Fjetje 1 Natë në Hotel në Budva. Vajtje - Ard...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Ulqin, 2 Ditë €39, Nisja më 9 Mars. Vizitohet: Ulqin, Budva dhe Kotorr. Fjetje 1 natë Hotel 4* në Ulqin, Mëngjes dhe Darkë Speciale me Muzik&eu...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Janinë dhe Meteora, 3 Ditë €79, Nisja më 9 Mars. Vizitohen: Janinë, Meteora dhe Kastoria. Fjetje 1 natë në Hotel 3* në Janinë dhe 1 ...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Budva, 3 Ditë €59, Nisje më 9 Mars. Darka Speciale me Muzikë dhe DJ. Vizitohet: Budva, Kotorr. Fjetje 2 Netë në Hotel në Budva. Vajtje - Ard...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Dubrovnik, 3 Ditë €79, Nisja më 9 Mars. Vizitohet: Dubrovnik. Hotel 3* - €79 Hotel 4* - €89 Fjetje, Mëngjese dhe Darka për 2 Netë në...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Weekend All Inclusive në Korfuz, 3 Ditë €69, Nisja më 9 Mars. Fëmija i parë deri 12 vjeç Falas në Hotel. Vizitohet: Korfuz. - €69 Telemachos 2* Superio...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Sofje, 3 Ditë €79, Nisje më 9 Mars. Vizitohet Sofje. Fjetje, Mëngjese dhe Darka për 2 netë qëndrimi. Transfertat dhe Shëtitjet sipas Pro...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Napoli, Sorrento, Kapri, Amalfi, 5 Ditë €259, Nisja më 9 Mars. Vizitohen: Napoli, Sorrento, Ishulli Kapri, Amalfi, Positano. Fjetje 2 netë në Traget, 1...
Tirana March 9, 2018, 6:00 am
Pranverë në Paris, 4 Ditë €399, Nisja më 10 Mars. Vizitohen: Paris. Fjetje 3 Netë në Paris. Fluturimi me avion direkt Shkup - Paris. Shëtitje me Autobus dhe S...
Tirana March 10, 2018, 5:00 am
Pranverë në Ulqin, 2 Ditë €39, Nisja më 10 Mars. Vizitohet: Ulqin, Budva dhe Kotorr. Fjetje 1 natë Hotel 4* në Ulqin, Mëngjes dhe Darkë Speciale me Muzik&e...
Tirana March 10, 2018, 6:00 am
Pranverë në Budva, 2 Ditë €39, Nisje më 10 Mars. Darka Speciale me Muzikë dhe DJ. Vizitohet: Budva, Kotorr. Fjetje 1 Natë në Hotel në Budva. Vajtje - Ar...
Tirana March 10, 2018, 6:00 am
Pranverë në Janinë dhe Meteora, 2 Ditë €49, Nisja më 10 Mars. Vizitohen: Janinë, Meteora dhe Kostur. Fjetje 1 natë në Hotel 3* në Kallabaka. Udh&eum...
Tirana March 10, 2018, 6:00 am
Pranverë në Dubai, 6 Ditë €599, Nisja më 10 Mars. Vizitohen: Dubai dhe Abu Dhabi. Fjetje 5 netë në Hotel në Dubai. Fluturimi direkt Vajtje - Ardhje me Avion d...
Tirana March 10, 2018, 6:00 am
Pranverë në Budapest, 4 Ditë €299, Nisje më 10 Mars. Vizitohet: Budapest. Fjetje 3 netë në Budapest. Fluturimi direkt Tiranë - Budapest - Tiranë. Transfer...
Tirana March 10, 2018, 6:00 am
Pranverë në Barcelonë, 4 Ditë €399, Nisja më 11 Mars. Vizitohet: Barcelonë. Fjetje 3 Netë në Hotel në Barcelonë, Mëngjeset në Hotel. ...
Tirana March 11, 2018, 6:00 am
Pranverë në Stamboll, 4 Ditë €79, Nisja më 15 Mars. Vizitohet: Stamboll. Fjetje: 2 netë në Stamboll. - Hotel 3* - €79 - Hotel 3*S ose 4* - €89 Vajtje ...
Tirana March 15, 2018, 6:00 am
Pranverë në Zyrih dhe Bazel, 4 Ditë €379, Nisje më 16 Mars. Vizitohen: Zyrih, Lucernë, Bernë, Bazel, Lozanë. Fjetje në Zyrih 2 netë dhe 1 natë n&...
Tirana March 16, 2018, 6:00 am
Pranverë në Sofje, 3 Ditë €79, Nisje më 16 Mars. Vizitohet Sofje. Fjetje, Mëngjese dhe Darka për 2 netë qëndrimi. Transfertat dhe Shëtitjet sipas Pr...
Tirana March 16, 2018, 6:00 am
Weekend All Inclusive në Korfuz, 3 Ditë €69, Nisja më 16 Mars. Fëmija i parë deri 12 vjeç Falas në Hotel. Vizitohet: Korfuz. - €69 Telemachos 2* Superi...
Tirana March 16, 2018, 6:00 am
Pranverë në Dubrovnik, 3 Ditë €79, Nisja më 16 Mars. Vizitohet: Dubrovnik. Hotel 3* - €79 Hotel 4* - €89 Fjetje, Mëngjese dhe Darka për 2 Netë në...
Tirana March 16, 2018, 6:00 am
Pranverë në Stamboll, 3 Ditë Hotel 4* - €219, Nisja më 16 Mars. Vizitë: 3 Ditë të plota në Stamboll. Fjetje: 2 netë në Stamboll. Fluturimi dire...
Tirana March 16, 2018, 6:00 am
Pranverë në Beograd, 3 Ditë €89, Nisje më 16 Mars. Vizitohet Beograd. Fjetje dhe Mëngjese për 2 netë qëndrimi në Hotel. Transfertat dhe Shëtitj...
Tirana March 16, 2018, 6:00 am
Pranverë në Vjenë, 4 Ditë €339, Nisja më 17 Mars. Vizitohet Vjenë dhe Budapest. Fjetje 2 netë në Vjenë dhe 1 në Budapest. Mëngjeset në...
Tirana March 17, 2018, 6:00 am
Pranverë në Ulqin, 2 Ditë €39, Nisja më 17 Mars. Vizitohet: Ulqin, Budva dhe Kotorr. Fjetje 1 natë Hotel 4* në Ulqin, Mëngjes dhe Darkë Speciale me Muzik&e...
Tirana March 17, 2018, 6:00 am
Pranverë në Bregdetin Dalmat, 4 Ditë €129, Nisja më 22 Mars. Vizitohet: Dubrovnik, Shibenik, Zadar, Split, Parku Krka, Budva, Kotorr. Fjetje, Mëngjese dhe Darka për ...
Tirana March 22, 2018, 6:00 am
Weekend All Inclusive në Korfuz, 3 Ditë €69, Nisja më 23 Mars. Fëmija i parë deri 12 vjeç Falas në Hotel. Vizitohet: Korfuz. - €69 Telemachos 2* Superi...
Tirana March 23, 2018, 6:00 am
Pranverë në Ulqin, 2 Ditë €39, Nisja më 24 Mars. Vizitohet: Ulqin, Budva dhe Kotorr. Fjetje 1 natë Hotel 4* në Ulqin, Mëngjes dhe Darkë Speciale me Muzik&e...
Tirana March 24, 2018, 6:00 am
Pranverë në Pekin dhe Shanghai, 8 Ditë €1399, Nisja më 2 Prill. Vizitohen: Pekin, Shanghai, Hangzhou. Fjetje 3 netë në Pekin dhe 2 Netë në Shanghai dhe 1 ...
Tirana April 2, 2018, 6:00 am
Pranverë në Berlin, 4 Ditë €339, Nisja më 19 Prill. Vizitohet: Berlin. Fjetje 3 Netë në Berlin. Fluturimi me avion Prishtinë - Berlin - Prishtinë. Transf...
Tirana April 19, 2018, 6:00 am
Pranverë në Izrael, 5 Ditë €599, Nisje më 19 Prill. Vizitohen: Tel Aviv, Bethlehem, Jerusalem, Nazareth, Haifa. Fjetje: 2 Netë në Bethlehem, 1 natë në Naz...
Tirana April 19, 2018, 6:00 am

Popular places in Albania

Popular places in Albania: Plazh.com - Dsm Tourist Guide Albania - Antaneb Travel & Tours - ADA TRAVEL & TOURS - Kulturore Albania - All places